Хто у Рівному чекав на останнього імператора?

Збір коштів на потреби армії України
19.03.2016

Хто у Рівному чекав на останнього імператора?

 Останній імператор Російської імперії, Микола ІІ, сім’ю якого жорстоко стратили, неодноразово приїжджав у Рівне в період Першої світової війни.

Однак Миколі ІІ справді було для чого приїжджати – його рідна сестра Ольга певний час була  медсестрою у Рівненському військовому госпіталі. Ольга – наймолодша дочка імператора Олександра ІІІ. Сучасники згадують про неї як про талановиту художницю та про те,  що у неї були “цілющі руки”.

на фото: сестра Миколи ІІ,Велика княгиня Ольга Олександрівна

Про візити імператора у Рівне свідчать записи у його особистому щоденнику. Якщо вірити їх хронології, вперше Микола ІІ побував тут 16 вересня 1904 року. Про це він пише так:  «Ночью было холодно и поэтому хорошо спал. День стоял чудный, ясный. Утром в Барановичах и вечером в Ровно были депутации. Читал целый день; ухитрился на ходу написать душке Аликс. Ехали по Полесью, все хорошие леса и болота».

І лише через 10 років імператор знову відвідав Рівне. У записі від 26 вересня 1914 року він розповідає: «В половине первого ночи выехал из Ставки и в 9 час. утра прибыл в Ровно. С большою радостью встретил Ольгу и Сандро на станции. Поехал с ними в лазарет, в кот. Ольга ухаживает с начала войны в качестве сестры милосердия, а затем в местный лазарет, где обошел более тяжело раненых. Все нашел в порядке и чистоте

Існують навіть фотографії, на яких зображено як Його Величність і справді обходить хворих.

Через декілька місяців, 26 січня 1915 року, у своєму щоденнику імператор знову пише: “В 9 час. прибыл в Ровно. Ольга вошла в вагон. Поехали вдвоем в ее лазарет. Он был полон ранеными — 220 чел. Побывал в помещении сестер и в ее комнате. Завтракали в поезде в час. Погода была солнечная, мы выехали за город и оттуда хорошей дорогой вернулись на станцию. После чая посидели вдвоем до моего отъезда в 7 час. Вечером поиграл в домино”.

Але окрім Ольги, Миколу ІІ тут тримали і політичні справи: у 1916 році, перед наступом російських військ, він разом з генералом Брусиловим знову відвідали Рівне. У ті часи тут знаходився штаб Особливої армії Південно-Західного фронту, а також великі підрозділи військ та різноманітних служб.

Микола ІІ відомий як останній імператор Російської імперії, а  також людина, на якій скінчилось 300-річне правління легендарної династії Романових. У ніч із 16 на 17 липня 1918 року Миколу II разом зі всіма членами його сім’ї було розстріляно в Єкатеринбурзі. Ця смерть і до сьогодні викликає навколо себе багато питань.

Більшовики, які вбили Миколу ІІ, полювали і на Ольгу. Проте їй разом з сім’єю (чоловіком -офіцером Миколою Куликовським, та двома синами: Тихоном і Гурієм) вдалось виїхати до Данії. Згодом, через політичні причини, знову змушена була переїхати до Канади. Там вона прожила до 1960 року.

З використанням матеріалів сайту “Вiртуальне мiсто Рiвне” © www.rivne.org

ДІЗНАЙТЕСЬ:

Цілющі властивості бурштину

Секретна книга повстанців знаходиться у Рівному

 Борис Тен: 31 рік “Іліади” та “Одіссеї”
У Рівному мешкає найменша лисичка

, , , , , переглядів: 944

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *