Що буде, якщо змішати дві різні охолоджувальні рідини?

Збір коштів на потреби армії України
16.11.2021

Власники транспорту з недостатнім досвідом при виборі антифризу орієнтуються на його колір. Але це неприпустимо, оскільки колір не визначає характеристик охолоджувальної рідини (ОР). Крім того, деякі виробники випускають ОР різного кольору, але з однаковими характеристиками.

Важливо також вибирати сайт, де купити антифриз, бо дуже часто продукцію підробляють. Неякісна ОР може стати причиною серйозних проблем з двигуном.

Наслідки від змішування антифризу

Існує багато виробників, але не можна змішувати два продукти, навіть якщо вони мають схоже маркування. Це може викликати реакцію речовин та призведе до втрати антикорозійних властивостей.

Кожен з виробників використовує свої присадки в засобі, тому передбачити, як вони прореагують між собою, неможливо. Серед найбільш популярних наслідків змішування:

  • корозія елементів системи охолодження (течі радіатора, патрубків, потрапляння засобу в камеру згоряння);
  • втрата еластичності прокладок та патрубків;
  • забруднення системи зсередини;
  • перегрів двигуна;
  • засмічення радіатора салону та інше.

Тому важливо використовувати лише один антифриз, а не змішувати його з іншим.

Як правильно замінити рідину?

В ідеалі використовувати таку ОР, яку рекомендує сам виробник транспортного засобу. Але часто власник авто не знає, який саме антифриз використовується. Наприклад, якщо автомобіль придбаний недавно. Не варто орієнтуватися на колір: краще за все повністю замінити весь антифриз.

Якщо в бачку недостатня кількість рідини, то можливо її розведення звичайною дистильованою водою. Але такий спосіб допустимий, якщо недостача складає не більше 10% від загального об’єму. Тобто, якщо у двигуні використовується 8 літрів антифризу, то долити можна не більше 800 г.

Якщо втрати складають понад 10%, то варто повністю злити стару рідину та наповнити двигун новою ОР. Спеціалісти також рекомендують використати промивку. Вона розчиняється з водою, а двигун з такою сумішшю працює 5-7 хвилин. Далі вода з промивкою зливається, і система заповнюється новим антифризом.

переглядів: 835

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *