Корисні поради: вчені рекомендують їсти більше капусти

Збір коштів на потреби армії України
01.11.2019

Корисні поради: вчені рекомендують їсти більше капусти

Німецькі вчені радять частіше їсти капусту, яка є простим і доступним джерелом великої кількості вітаміну С.

За словами фахівців, деякі осінні овочі можуть перевершувати цитрусові за вмістом вітаміну С. Вітамін С (аскорбінова кислота) є одним з найбільш важливих вітамінів для підтримки клітинного метаболізму людини і імунної системи, нагадують вони. Вітамін С має антиоксидантну дію – він зменшує окисне пошкодження клітин в організмі. Крім цього, відіграє центральну роль в утворенні колагену, карнітину і гормонів в нашому тілі, допомагає йому засвоювати залізо і пригнічує процеси канцерогенного освіти нітрозамінів. Одним з найкращих джерел такого важливого для імунної системи вітаміну в осінній і зимовий період вчені вважають капусту.

Білокачанна капуста. Звичайна білокачанна капуста – один з найкорисніших восени продуктів. 150 грамів капусти містять 90% денної норми вітаміну С, також овоч є найбагатшим джерелом вітаміну К, необхідного для нормального кровотворення. Капуста багата селеном, магнієм і калієм, останній особливо важливий для здоров’я і зміцнення серця. Вміщені в капусті біофлавоноїд, хлорофіл, індол і фенол борються з вільними радикалами, тим самим запобігаючи розвитку ракових клітин і сповільнюючи процес старіння. Білокачанна капуста містить 105 мг вітаміну С на 100 грамів.

Брюссельська капуста. За словами експертів, брюссельська капуста своєю кількістю вітаміну С не відстає від більшості цитрусових або навіть значно їх перевершує. Цей вид капусти дуже багата поживними речовинами і вітамінами – завдяки високому вмісту життєво важливих речовин овочі допомагає скоротити застуду і грипоподібні інфекції. Крім цього брюссельська капуста містить вторинні фітохімічні речовини, які можуть допомогти при артриті та астмі, є хорошим джерелом рослинного білка і захищає організм від впливу потенційно канцерогенних для нього речовин.  Брюссельська капуста містить близько 85 мг вітаміну С на 100 грамів.

Червона капуста. Ця капуста є справжньою «вітамінною бомбою» – всього 200 грамів овочу покривають всю добову потребу у вітаміні С. “Червона капуста є ідеальним компаньйоном для зими: завдяки високому вмісту вітаміну С вона оптимально зміцнює імунну систему і захисні сили організму, щоб допомогти вам зберегти здоров’я протягом осені та зими”, – поділилися думкою вчені. Червона капуста містить близько 57 мг вітаміну С на 100 грамів.

, , , , переглядів: 891

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *