Країна гір та вина: як грузинська мода стала популярною сьогодні?

Збір коштів на потреби армії України
11.05.2017

Країна гір та вина: як грузинська мода стала популярною сьогодні?

У Грузії стартувала Mercedes-Benz Fashion Week Tbilisi, цього року, учасники звертаються до національного колориту Батьківщини. Її провідником на світовому подіумі виступає креативний директор Mugler і засновник авторської марки грузин Давид Кома.

«Наша людина в Лондоні» – так називалась колекція, яку Давид присвятив переосмисленню національного одягу Грузії. Всі були в захваті саме від  ключових предметів – чохи, картул і перангі. Після показу, гості зацікавились та вивчили провідні терміни колекції. І вам радимо запам’ятати: тут без них не обійтися.

Отже, які образи грузинської традиційної моди є актуальними на сьогоднішній день?

Перш за все, варто згадати чоху – це чоловіче пальто з сукна темних кольорів: чорного, бурого або сірого – з рукавами, розрізаними по внутрішній стороні від самих пахв. Виходить щось на зразок грузинського Кейпа.

Ще одна впізнавана особливість – газирі: спеціальні кишеньки, в яких історично зберігали мірку пороху і кулю, сухі тріски на підпал і капсули. В David Koma чоху переробляють в довгі стьобані куртки і жилети з волохатими комірами з лами.

«Історичне мілітарі» стало своєрідною народною естетикою довгого приталеного плаття картули каву. Його маркер – V-подібний виріз і пояс, що спускається уздовж довгої спідниці, а також рукава, прикрашені вишивкою. Зберігаючи базові прикмети, сьогодні воно може видозмінюватися: прикрашатися високими розрізами, або наближатися до сукні-сорочки.

У більшості колекцій є місце традиційнії сорочці – перангі. З ситцю, шовку або полотна, а сьогодні – як самостійного предмету гардеробу. Перехід речей з білизняного комода в основний гардероб не обходить стороною грузинську моду, тому сорочки, що нагадують реверанс французькому костюму XVIII століття з його натільними сорочками з пишними рукавами з манжетами і високим коміром, тут обов’язковий номер програми.

, , , переглядів: 1 302

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *