Легенди Соколиних гір: Скарби князів Семашків

Збір коштів на потреби армії України
07.03.2016

Легенди Соколиних гір: Скарби князів Семашків

Соколині гори разом з Губківським замком –  пам’ятки, яких не зміг оминути  фольклор. Існує не одна легенда, пов’язана з ними.

            За однією з розповідей, у підземелі Губкіскього замку знаходять скарби князя Семашка.

Семашки –  це магнатський рід, що володів замком у 16 столітті, аж поки той не перейшов у власність родини Даниловичів.

За однією з легенд князь Олександр Семашко наказав своїм підданим викопати глибоко під замком потаємні ходи. Їх він використовував для двох цілей: ховав скарби та катував непокірних йому людей з особливою жорстокістю. Навколишні жителі у той час уникали стін замку та їх володаря, вірячи що князь володіє надприродною силою. Однак такій репутації Семашка  є й логічне пояснення: справа в тому, що він змінив свою віру з  православної на  католицьку, а люди не зрозуміли такого вчинку.

Деякий час про скарби ходили лише розповіді, однак століття назад легенда знову стала актуальною і люди кинулись на їх пошуки, понівечивши при цьому стіни замку.

  Волинський етнограф та краєзнавець Олександр Цинкаловський додав до легенди ще одну версію: колись до пивниці замку впав парубок і знайшов там гроші. Дізнавшись про таке, інший селянин, захотівши легких грошей, кинув у ту ж яму свого сина. В результаті більше не було видно ні грошей, ні самого сина.

 

Читайте також:

Легенди Соколиних гір: Княжа Дочка

Три шлюби Чорної княгині

Таємниця порятунку Еріка Коха 

, , , , , , переглядів: 1 067

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *