Легенди Соколиних гір: Три урочища

Збір коштів на потреби армії України
08.03.2016

Легенди Соколиних гір: Три урочища

Соколині гори разом з Губківським замком – пам’ятки Рівненщини, яких не зміг оминути фольклор. Існує не одна легенда, пов’язана з ними.

Три урочища, що знаходяться поряд з Губківським замком, також оповиті історіями.

За версією краєзнавця Олександра Цинкаловського, легенда про зруйнування Губкова і три урочища (“Бабине гало”, “Татарський брід” та “Сергієва хмираль”) оповідає:

Цими місцинам татарське військо поверталось у Крим після невдалої навали. Один з загонів відстав і розбив табір серед груду – острівцю, який знаходиться між боліт і хащів. Згодом острівець отримав назву Татарський брід. Поблизу цього місця жив мисливець на ім’я Сергій.

Його дружина була знатна чаклунка. Саме вона показала татарам шлях до міста Губкова, примовляючи «у велику п`ятницю почуєте, як дзвонять в церквах і ідіть в тому напрямку і на схід керуйтеся, там знайдете багате місто, замок і церкви». Отримавши підказку, татари все-таки знайшли дорогу до Губкова і майже вщент зруйнували місто, лишивши недоторканою лише церкву, яка знаходилась на високій горі. Це відбувалось у 1504 році.

Доля покарала жінку за зраду: вона провалилась у болото, коли пішла збирати гриби та ягоди. Місце, де втопилась чаклунка, зараз відоме як Бабине гало. Щодо мисливця Сергія, то за переказами, його у лісі загризли вовки у місці, яке згодом назвали Сергієва хмираль.

 

Читайте також:

Легенди Соколиних гір: Княжа дочка

Легенди Соколиних гір: Скарби князів Семашків  

Найстаріше місто Рівненщини

Нобелівський лауреат Волині  

, , , , , , переглядів: 1 130

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *