Лікар назвала корисні напої, якими можна замінити каву

Збір коштів на потреби армії України
09.05.2021

Лікар назвала корисні напої, якими можна замінити каву

Бувають випадки. коли такий улюблений напій як кава потрібно викреслити зі свого життя. Часом забрати їїї вживання на певний період. а часом і назавжди, наприклад, за призначенням лікаря. На щастя, існують відмінні альтернативні варіанти.

Про це у своєму Instagram розповіла ендокринолог Катерина Григор’єва.

Чим замінити каву

  • Ройбуш – червоний і зелений (неферментований)

“Ароматний чай, з деревними нотками, без кофеїну і щавлевої кислоти. Я б не рекомендувала його при гіпотонії (знижує артеріальний тиск) і при анемії (уповільнює процес всмоктування заліза)”, – розповіла Григор’єва.

  • Трав’яні чаї без кофеїну, в тому числі іван чай (кипрей)

“Тут на ваш смак, враховуючи переносимість. Також дивіться на можливий вміст в цих чаях сушених фруктів, щоб не перебрати з вуглеводами”, – додала фахівець.

  • Цикорій

“Цей напій містить інулін (корисна їжа для мікробіоти), вітаміни групи В, А, Е, пектин, калій, марганець, фосфор. Можна додавати в напій рослинне молоко / вершки за смаком”, – радить Катерина.

  • Кероб

“Порошок з плодів ріжкового дерева, дозволений на всіх лікувальних протоколах, крім АІП. Не містить кофеїн, оксалати, за смаком і запахом нагадує какао. У складі – до 8% протеїну, вітаміни гр В, а, фосфор, кальцій, калій і магній. Кероб містить досить велику кількість вуглеводів (фруктози і сахарози) – 49 г на 100 г кероба, це теж потрібно враховувати. Але також в ньому до 40% клітковини, тому при вживанні кероба немає різкого стрибка глюкози в крові”, – розповіла фахівець.

  • Какао

“Можна на всіх протоколах, крім АІП, також за смаком можна додати рослинне молоко або вершки”.

  • Матч

“Дозволений на всіх протоколах. Практично не містить кофеїну, а тонізує і дає приплив енергії за рахунок вмісту L-теаніну. Напій багатий вітамінами групи В, С, а, кальцієм, калієм, цинком, магнієм”, – розповіла спеціаліст.

, , , , переглядів: 720

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *