Любов під час війни: що відбувається з нашими почуттями

Збір коштів на потреби армії України
12.03.2022

Любов під час війни: що відбувається з нашими почуттями

❤️ Любов визначають як почуття сильної глибокої прихильності, емоційної прив’язаності до конкретної людини або до справи.

❤️ Під впливом любові ми відчуваємо бажання якомога більше часу присвячувати тим, кого любимо, робити для них щось приємне чи корисне. І від цього самі отримуємо позитивні емоції. Любов будується на симпатії, довірі, позитивних емоціях від можливості почути та самому сказати слова ніжності, отримувати та надавати емоційну підтримку.

❤️ У період війни частим є відчуття «замороженості», відчуженості, нездатності відчувати будь-що. Здається, що любов притупилася. Захисні реакції організму роблять нас більш чутливими до життєво важливих звуків, запахів, зорових подразників, тоді як інші відчуття та емоції відходять на другий план. Здається, що немає співчуття до інших, знижується пристрасть до партнера.

❤️ Однак, любов – не лише пристрасть, не лише бажання отримувати сексуальне задоволення. Любов пов’язана з цінностями, які в час війни сприймаються гостріше. У час, коли захисники цілодобово боронять країну, мирне населення живе у ситуації невизначеності та під загрозою обстрілів, всі конче потребують хоча б мінімальної стабільності. У цій ситуації любов створює той мікросвіт, у якому є відчуття довіри, внутрішньої опори. Відчуття стабільності та контролю цього мікросвіту дають наснагу до боротьби, волонтерства, рутинних справ, ресурсів для виживання у бомбосховищах.

❤️ Любов – це ще й відповідальність. Загострення почуття любові активує потребу «бути корисним», спонукає турбуватися про найрідніших чи навіть незнайомих людей, відчувати вдячність за турботу з боку партнера.

❤️ Війна загострює й відчуття моменту: усвідомлення того, що завтра може не бути підсилює цінність любові та страх її втратити. Одруження в цій ситуації – це не лише прагнення скріпити почуття й відчути впевненість у партнері, а й своєрідний крок у майбутнє і сигнал про те, що життя продовжується. Війна закінчиться і повернеться нормальне життя. Небезпека дозволяє чіткіше побачити найважливіше у стосунках, спонукає до їхнього збереження.

❤️ Мінімальними знаками любові зараз можуть бути:

❣️ смайлик у повідомленні
❣️лагідне кодове слово, значення якого зрозуміє тільки кохана людина
❣️звичне, але вкрай важливе зараз питання: як ти?
❣️обійми, поцілунок
❣️ чашка гарячого чаю

❤️ Такі «дрібнички», які нагадують про мирне стабільне життя, можуть стати опорою у нестабільних умовах і зберегти сили для прийняття важливих рішень.

 

переглядів: 846

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *