Майже 170 років рівняни п`ють пиво власного виробництва

Збір коштів на потреби армії України
29.02.2016

Майже 170 років рівняни п`ють пиво власного виробництва

Вже майже 170 років рівняни п’ють пиво власного виробництва. Принаймні такий висновок напрошується якщо вірити першій письмовій згадці про пивну діяльність у Рівному, яка датується 1849 року.

Однак розквіт діяльності відбувся дещо пізніше : до кінця 1860-их років у Рівному з’явилось чимало чеських переселенців, які і підняли пивоварство не лише на Рівненщині, але й по всій Російській імперії.

Під кінець ХІХ століття було створено Акціонерне товариство парового пивоваренного заводу, яке назвали незвичним для Рівненщини словом «Бергшлосс». Згодом контрольний пакет акцій викупив один підприємливий чоловік на ім’я Герш Мейєр Пісюк, сім’я якого управляла цим бізнесом аж до 1939 року. Саме при Пісюку було розроблено фірмовий логотип та особливе клеймо на пляшці.

Але з приходом іншої влади у 1939 році пивзавод «Бершлосс», як і багато що в той час, перейшов у власність держави. Двома роками пізніше завод змінив свою назву на «Бровар №4».

І лише в приходом в Україну незалежності вдалось повернути заводу його першочергову марку «Бершлосс». У 2005 році пивоварня знову стала відкритим акціонерним товаристом «Рівень, а 4 роки тому перейменувалось на ТОВ «Рівень ЛТД».

, , , , , , переглядів: 1 282

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *