Мініатюрні скульптури острожиків незабаром з’являться в Острозі

Збір коштів на потреби армії України
30.05.2021

В Острозі до Дня міста встановлять 25 тематичних скульптур

Кожна скульптура символізуватиме частину історії населеного пункту. Кожна скульптура більше нагадують мініатюрних мешканців міста.

 

Як розповів заступник директора Державного історико-культурного заповідника в місті Острог Андрій Брижук, обрали образ, який об’єднує нематеріальну спадщину нашого міста. Таким образом стали представники племя «острогів» або «острожиків», за легендою від їхньої назви пішла назва нашого міста — Острог. Скульптури «острожиків» втілюють міські легенди, історичних діячів або професії, що існували в минулому. Так вони оживають і стають частиною сучасного міста. Чимось вони нагадують гномів з польського Вроцлава.. Про це повідомляє itvmg.com.

Додамо, кожен з острожиків символізує частину історії Острога, перший встановлений з них, символізує відомого світового скульптора.

Встановлення мініатюр здійснюється в рамках реалізації проєкту «Розробки методології маркування історичних атракцій в малих містах України, який впроваджується цього року в Острозі. Культурна інтервенція в минуле заради подорожі в майбутнє» за підтримки Асоціації сільських, селищних рад та об’єднаних громад України.

Реалізували ідею за кошти українського культурного фонду та асоціації селищ та громад України. Острог візьме на себе лише вартість встановлення та стане пілотним містом для проекту.

, , переглядів: 1 138

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *