Міністерство культури та інформаційної політики виступило за продовження декомунізації в Україні.
У відомстві наголосили, що необхідно розмежувати український культурний простір від російського.
“Протягом століть російський імперський режим намагався нав’язати міф про вторинність української культури та її зв’язок з російською культурою. Насправді, українська культура самобутня та унікальна”, – підкреслили у Мінкульті.
При цьому місцеву владу закликають, аби процес декомунізації відбувався цивілізовано, з дотриманням українського та міжнародного законодавства.
Отже, якщо монумент має статус пам’ятки місцевого або національного значення, необхідно отримати дозвіл на переміщення пам’ятника, а також виключити його з відповідного реєстру.
“Незалежно від того, чи має пам’ятник статус пам’ятки або щойно виявленого об’єкта культурної спадщини, дотримання такої послідовності дій є важливим з огляду на те, що окремі пам‘ятки можуть мати історичну або іншу цінність з наукової точки зору.
А відтак вони можуть бути збережені як музейний експонат. Тому до демонтажу необхідно долучати відповідних фахівців”, – підкреслили у Мінкульті.
Якщо у населеному пункті є поховання під монументами та братські могили, то варто пам’ятати, що це – винятки передбачені, зокрема, і законом про декомунізацію.
До кожного окремого випадку необхідно ухвалювати рішення, враховуючи локальні аспекти – від перепоховання до зміни візуалізації або закладеного змісту, наголосили у відомстві.
Наприклад, у Рівному цього тижня розпочався процес демонтажу самохідної артустановки в районі пивзаводу та пам’ятника Богомолова.
Також будуть перейменовані 54 вулиць Рівного і Квасилова.
Джерело: https://life.pravda.com.ua/; Олександр Третяк, мер Рівного