Молодь з Рівненщини три дні мандрувала славетними місцями з мандрівним табором «Холодний Яр»

Збір коштів на потреби армії України
16.11.2021

Молодь з Рівненщини три дні мандрувала славетними місцями з мандрівним табором «Холодний Яр»

7 листопада завершився мандрівний табір «Холодний Яр». Кілометри доріг, унікальні пам’ятки та місця, що дихають історією сивої давнини, щирі емоції й незабутній Холодний Яр – такими запам’ятаються ці насичені вихідні для кількох десятків учасників табору з Волинської, Рівненської, Черкаської, Київської, Львівської, Івано-Франківської та інших областей. 

Знайомство з краєм козацьких вольностей та боротьби розпочали з Чигирина, де й відбулося урочисте відкриття мандрівного табору на Замковій горі. «Такий мандрівний табір громадська організація «Національний Альянс» проводить вже в 15 раз. З 2006 року, в листопаді традиційно йдемо в мандрівку цими легендарними місцями слави на Черкащині. Такий захід має на меті збагатити знання учасників про «вогонь з Холодного Яру» та пам’ять про великі дні наших визвольних змагань. Разом з тим це і фізичний вишкіл та вихід за межі свого комфорту, адже не кожен може йти близько 20 км в день з рюкзаком на плечах», – зазначила на відкритті Комендант табору Наталія.

В Чигирині мандрівники завітали у резиденцію та музей Богдана Хмельницького. І далі, повз колись неприступну річку Тясмин, рушили до с.Суботів. Там відвідали хатину Богдана Хмельницького та Іллінську церкву – родову усипальницю Гетьмана. Подолавши близько 30 кілометрів першого дня, дійшли до с.Медведівка – батьківщини Максима Залізняка.

Другий день мандрівки розпочався з гутірок про Коліївщину та славетну боротьбу Холодноярських повстанців. Краєвиди схилів і ярів за Івківцями, старовинний млин, пейзажі Семидубової гори та вшанування пам’яті головного Отамана Холодного Яру – Василя Чучупаки – таким закарбується в пам’яті учасників табору суботній вечір.

«Холодний Яр перевершив мої очікування, місцевість нереальної краси та історії», – ділиться враженнями від мандрівки учасниця заходу Олександра з Волині.

У завершальний день мандрівки відвідали місце останнього бою з більшовиками Головного Отамана Холодного Яру – Василя Чучупаки, слухали легенди про Мотрин монастир, побачили “Склик” та Гайдамацький став, в якому перед визвольною боротьбою гайдамаки освячували зброю, відвідали місце поховання сотника Холодного Яру – Івана Компанійця та меморіал сучасним Героям 93 ОМБР «Холодний Яр».

Завершилася мандрівка на хуторі Буда, біля тисячолітнього дуба Залізняка. На урочистому закритті учасники мандрівного табору «Холодний Яр-2021» отримали символічні подарунки на згадку про захід.

Організатор заходу – громадська організація «Національний Альянс», за підтримки Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА!

Захід відбувся з дотриманням усіх карантинних вимог.

переглядів: 725

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *