Завтра, 22 травня, у Рівному відбудеться свято “Музейні гостини”. Рівнянам і гостям міста організатори забезпечать цікаві події та приємні емоції.
Під час XXV фольклорно-етнографічного свята «Музейні гостини-2016» можна буде побачити і придбати вироби народних майстрів з багатьох областей України. Свято розпочнеться об 11 годині і завершиться о 17-й на території Рівненського краєзнавчого музею.
Минулого року “Музичні грстини” відбувалися 24 травня. Рівняни змогли побачити
виставку-продаж виробів народних умільців, концерт патріотичної пісні, конкурс дитячого малюнка, виступи кобзарів.
У 2014 році на свято завітало 300 гостей. Приїхали майстри з багатьох районів Рівненської області: Дубенського, Радивилівського, Демидівського, Гощанського, Острозького, Здолбунівського, Рівненського, Корецького, Березнівського, Володимирецького, Костопільського, Сарненського, Дубровицького та міста Рівне.
У 2013 році на свято теж завітало теж три сотні майстрів. На святі представили різноманітні вироби, серед яких були традиційні види декоративно-ужиткового мистецтва (різьблення, вишивка, лозоплетіння, соломоплетіння, писанкарство), а також і відносно молоді види (мереживоплетіння, художня обробка шкіри, художня кераміка).
У 2012 році свято теж зібрало різноманітних майстрів. Серед них була й відома у Рівному майстриня, просвітянка Вероніка ВЕЛІГУРСЬКА:
– Цьогоріч експоную виключно нові роботи. Адже вишиванки мають попит, тому колекція постійно оновлюється, — розповідає майстриня. — Всі мої роботи ексклюзивні, адже не користуюсь стандартними техніками і малюнками. Всі візерунки продумую і виконую самотужки, – зазначила тоді майстриня.
Того року це були двадцяті, ювілейні “Музейні гостини”.
У 2011 році серед майстрів можна було зустріти і рівненського коваля Романа ВЕЛІГУРСЬКОГО. Він привіз на фестиваль кілька своїх робіт. З-поміж них скульптура диво-кота приваблювала відвідувачів найбільше, й охочих сфотографуватися біля нею було чимало. І хоча продавати цей витвір під час “Музейних гостин” майстер не збирався, зауважив, що готовий розглянути пропозиції. Однак сказати, у скільки він оцінює свою роботу, чоловік не захотів.
– Загалом працюю з металом 15 років. Це, якщо враховувати весь метал: кольоровий і дорогоцінний. А саме скульптурами займаюсь три роки. Кіт та інші скульптури зроблені з листового заліза товщиною 3 міліметри. Прогрітий він ковальським горновим способом і зварений електрозваркою. Ідея скульптури взята з голови. Образи живуть всередині і з часом виходять таким чином назовні. Робив її приблизно місяць. Не ставлю собі за ціль продати цю роботу. Це скоріше демонстрація, проте від цікавої пропозиції не відмовлюсь, – розповів Роман Велігурський.
Цього року марафон “Музейні гостини” розпочався 16 травня. І завершиться 23 травня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Найпопулярніші прізвища в Україні
Росіяни не можуть змиритися з перемогою Джамали
Донька Меладзе показала фото як відпочивала