На Рівненщині буде створено національний парк – Зеленський підписав Указ

Збір коштів на потреби армії України
04.01.2022

На Рівненщині буде створено національний парк – Зеленський підписав Указ

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ, яким передбачено створення національного природного парку «Пуща Радзівіла» на Рівненщині.

Відповідний об’єкт розташовуватиметься на території Сарненського району. До його складу включається 24 тис. га земель державної власності.

Уряд дав старт створенню Національного природного парку «Пуща Радзівіла» -  Новини - Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Його природні комплекси та об’єкти українського Полісся мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову та освітню цінність, що буде сприяти розвитку туризму на Рівненщині.

До території нацпарку погоджено передати землі :

–           22 427,1588 га земель лісогосподарського призначення, з яких16 299,9549 га вилучають у ДП Рокитнівського лісового господарства та 6 127,2039 га у Остківського лісового господарства;

–          1 823,4 га земель запасу водного фонду, лісогосподарського , природно-заповідного та іншого призначення;

–          14, 7482 га земель запасу сільськогосподарського призначення.

Ці території є унікальними і розташовані в басейні річки Ствіга. Тут дуже цінні водно-болотні угіддя, озера та ставки. Також тут мешкає багато представників Червоної книги України.

«Пуща Радзивіла» стане третім національним парком у Рівненській області і збільшить природно-заповідний фонд області на 1%. Він приєднається до двох наявних національних природних парків в області – Дермансько-Острозького і Нобельського.

«Пуща Радзивіла» підпорядковуватиметься Міндовкіллю.

, переглядів: 632

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *