На Рівненщині історико-культурні заповідники отримали інклюзивні сайти

Збір коштів на потреби армії України
13.11.2021

На Рівненщині історико-культурні заповідники отримали інклюзивні сайти

Сайти Комунальних закладів «Державний історико-культурний заповідник міста Дубно» та «Державний історико-культурний заповідник міста Острога» оновили у відповідності з найновішими рекомендаціями щодо веб доступності WCAG 2.1.

Це стало можливим завдяки реалізації проєкту «Інклюзивні сайти історико-культурних заповідників Рівненщини WCAG 2.1» який, отримав підтримку Українського Культурного Фонду. Втілювали проєкт Громадська спілка “Всеукраїнська ліга організацій осіб з інвалідністю по зору “Сучасний погляд” у партнерстві із музеями Острога та Дубна.

У неділю, 7 листопада, на сторінці ГС “Сучасний погляд” члени команди проєкту та представники музейних установ провели порезентацію проєкту. Через карантинні обмеження презентація відбулась в онлан-форматі. Пряму трансляцію події організувала ГО «Студія розвитку туристичного іміджу малих міст» у межах проєкту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні», що впроваджується Isar Ednannia за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Про важливість проєкту, його підтримку Українським Культурним Фондом та про зміни які відбулися із сайтами розповідали керівниця проєкту, виконавчий директор ГС «Сучасний погляд» Олеся Перепеченко, менеджер з контенту проєкту, керівник Відокремленого підрозділу ВГО людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Рівненській області Петро Поліщук, учасник команди проєкту, вчений секретар Державного історико-культурного заповідника м. Острог Володимир Бондарчук та директор Державного історико-культурного заповідника у міста Дубно Леонід Кічатий.

Результатом кілька місячної роботи стали оновлені сайти, які забезпечуватимуть максимальний доступ до web-контенту музеїв людям з інвалідністю (зір, слух, інтелектуальні комплексні порушення та синдром Дауна).

– Думаю, наша робота допоможе розширити коло відвідувачів сайтів і музеїв Острога та Дубна. Я щиро зичу аби сайти продовжували розвиватися та наповнювалися інформацію згідно з правил доступності, – підкреслила Олеся Перепеченко.

Володимир Бондарчук наголосив, що останніми роками на Рівненщині активно втілюють проєкти з інклюзивності. Зокрема, минулоріч в Острозі реалізували за підтримки УКФ проєкт «Інклюзивний музей в Острозькому замку», у рамках якого виготовили декілька тактильних копій експонатів, аудіо гід з тифлокоментарем та путівники для слабозорих. Крім того, цього року у межах проєкту «Експозиція Острозької іконописної майстерні в Острозькому замку» за підтримки УКФ та ДАРТ створили тактильні зображення ікон та підготували описи експонатів шрифтом Брайля.

– Втілення проєкту «Інклюзивні сайти історико-культурних заповідників Рівненщини WCAG 2.1» є продовженням нашої тривалої роботи із забезпечення для людей з інвалідністю права на інформацію та доступ до української культури, яку презентують історико-культурні заповідники Рівненщини. Оновлені сайти уже працюють та є комфортними у користуванні для усіх відвідувачів. Обидва веб-ресурси обладнанні окремими вкладками із «Модулем доступності». Він дозволяє керувати та змінювати вигляд сайту відповідно до побажань користувача. Зокрема збільшити шрифт, змінити фон та колір тексту, перевести зображення у чорно-білий колір, або ж вимкнути їх, аби було легко прочитати текст за допомогою програм екранного доступу.

Величезна робота була пророблена в зміні структури сайтів, аби забезпечити доспот до інформації в один-два кліки. Окрім того ми описали усі зображення та адаптували науковий контент, – зазначив Володимир Бондарчук.
Петро Поліщук підкреслив, що цей проєкт безперечно є дуже важливим для людей з інвалідністю. На кожному етапі розробки сайтів, їх функціональність та доступність перевіряла тест-група.

Сайти адаптовували для людей із різними нозологіями – для людей з порушеннями зору, слуху, а також з інтелектуальною та психічною інвалідністю. Можливість користуватися сайтами лише за допомогою клавіатури також робить веб ресурси доступними і для людей з порушеннями опорно-рухового апарату. Важливо, що сайти доповненні текстами, які написані простою мовою – легкою для розуміння, в прочитанні та сприйнятті для людей з інтелектуальними порушеннями.- розповів Петро Поліщук.

Директор Державного історико-культурного заповідника у міста Дубно Леонід Кічатий щиро подякував Українському Культурному Фонду за підтримку цього проекту. Він запевнив, що і надалі заповідники Рівненщини будуть пропагувати та створювати усі умови для широкого кола відвідувачів музеїв.

, , , переглядів: 639

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *