На Рівненщині створили віртуальний музей князів Острозьких

Збір коштів на потреби армії України
01.10.2019

На Рівненщині створили віртуальний музей князів Острозьких

На Рівненщині створили віртуальний музей історичної спадщини князів Острозьких, повідомляють організатори форуму на своїй сторінці в Facebook, передає Укрінформ. Проект презентували під час форуму «Культурна спадщина в ХХІ ст. Князі Острозькі», який відбувся в Національному університеті «Острозька академія».

Оцифрували експонати

Віртуальний музей спадщини князів Острозьких – перша спроба синтезувати всю наявну інформацію про надбання князівського роду у вигляді онлайн-платформи для дослідження та популяризації спільної історії. Перший етап проєкту, що включав створення вебресурсу та наповнення його матеріалами про спадщину князів в Острозі здійснено за підтримки Українського культурного фонду. “За допомогою сучасних технологій, зокрема методу фотограмметрії, було оцифровано понад 20 автентичних експонатів XIV-XVII ст”, – йдеться в повідомленні.

До 1500 фото на одну модель

Зазначається, що для створення однієї 3D-моделі зроблено від 400 до 1500 високоточних фотографій. Також створено п’ять відео віртуальної реальності, які занурюють глядача в атмосферу міста та розповідають про історію та діяльність роду Острозьких. Упродовж роботи форуму «Культурна спадщина в ХХІ ст. Князі Острозькі» усі охочі змогли перенестися до віртуальної реальності, аби дізнатися нові цікаві факти про спадщину княжого роду Острозьких. Проект «Віртуальний музей історичної спадщині князів Острозьких» вартістю у 415 тис. грн переміг у конкурсі Українського культурного фонду «Створюємо інноваційний культурний продукт».

, , переглядів: 1 187

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *