На Рівненщині створили віртуальний музей князів Острозьких

01.10.2019

На Рівненщині створили віртуальний музей князів Острозьких

На Рівненщині створили віртуальний музей історичної спадщини князів Острозьких, повідомляють організатори форуму на своїй сторінці в Facebook, передає Укрінформ. Проект презентували під час форуму «Культурна спадщина в ХХІ ст. Князі Острозькі», який відбувся в Національному університеті «Острозька академія».

Оцифрували експонати

Віртуальний музей спадщини князів Острозьких – перша спроба синтезувати всю наявну інформацію про надбання князівського роду у вигляді онлайн-платформи для дослідження та популяризації спільної історії. Перший етап проєкту, що включав створення вебресурсу та наповнення його матеріалами про спадщину князів в Острозі здійснено за підтримки Українського культурного фонду. “За допомогою сучасних технологій, зокрема методу фотограмметрії, було оцифровано понад 20 автентичних експонатів XIV-XVII ст”, – йдеться в повідомленні.

До 1500 фото на одну модель

Зазначається, що для створення однієї 3D-моделі зроблено від 400 до 1500 високоточних фотографій. Також створено п’ять відео віртуальної реальності, які занурюють глядача в атмосферу міста та розповідають про історію та діяльність роду Острозьких. Упродовж роботи форуму «Культурна спадщина в ХХІ ст. Князі Острозькі» усі охочі змогли перенестися до віртуальної реальності, аби дізнатися нові цікаві факти про спадщину княжого роду Острозьких. Проект «Віртуальний музей історичної спадщині князів Острозьких» вартістю у 415 тис. грн переміг у конкурсі Українського культурного фонду «Створюємо інноваційний культурний продукт».

, , переглядів: 809

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *