Національний герой США кохав рівненську княгиню

Збір коштів на потреби армії України
29.03.2016

Національний герой США кохав рівненську княгиню

Тадеуш Костюшко – військовий діяч Речі Посполитої та США, національний герой Польщі та США. Список військових справ Тадуеша вражає: організація антиросійського повстання в Польщі (1794 рік); війна за незалежність США та інші воєнні дії.

Тадеуш Костюшко народився у 1746 році на території сучасної Білорусії. 

На Рівненщині  цей діяч відомий завдяки двом речам. Перша з них – війна. Будучи у складі Польщі, рівняни ще довго говорили про його польське антиросійське повстання під проводом Костюшка, яке , на щастя, Рівненщину не зачепило.Повстання Тадеуш програв.

Друга річ – це кохання. Тадуеш Костюшко був палко закоханий у рівненську княгиню Людвіку Любомирську. За різними фактами вони познайомились, коли батько Людвіки, воєвода Сосновський, попросив Тадеуша навчити дочку французької мови. В результаті навчання переросло у палкі почуття. Але на жаль цьому коханню не було суджено протриматись довго. Батько Людвіки не хотів мати Тадеуша за зятя, і віддав дочку заміж за Юзефа Любомирського.

Згодом Тадеуш Костюшко навіть побував у Рівному 1792 року, коли Людвіка була власницею палацу Любомирських. Як свідчить історія, це була їхня остання зустріч. Через два роки Костюшко й організував антиросійське повстання. 

Тадеуш Костюшко помер у 1817 році. Йому тоді було 47. Людвіка померла у 1836 році, переживши коханого на 19 років.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Чому Рівне повине називатись по іншому?

Три шлюби Чорної княгині

Легенди Соколиних гір: Княжа дочка

Афродизіак – приманка для протилежної статі

Тараканівський форт: від в`язниці до Голівуду 
 

, , , , , , , , , переглядів: 1 233

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *