Навіть Ваш нейтральний вираз обличчя видає Вас!

Збір коштів на потреби армії України
02.09.2017

Навіть Ваш нейтральний вираз обличчя видає Вас!

Психологи з університету Торонто дізнались, що нейтральний вираз обличчя людини може викрити її соціальний статус.

«Нейтральний вираз обличчя передає тонкі сигнали про ваш соціальний статус. Перше враження від людини з таким обличчям може на довго закріпитись. Вираз обличчя є своєрідним вісником для іншої особи.», – розповіла доктор філософії Тора Бьорнсодтір (Thora Bjornsdottir).

вираз обличчяЗвісно, на перший погляд може здатись дивним, що саме байдужий вираз обличчя (покер фейс) може розповісти про соціальний стан людини, а не наявність усмішки чи іншої емоції.

За словами дослідників, емоції маскують життєву експресію, котра викарбовується на обличчі людини. У періоди пізнього підліткового віку чи раннього дорослішання людина часто демонструє радість. Тому сформувався стереотип, що такі люди матеріально забезпечені та постійно щасливі.

«З плином часу людське обличчя назавжди закарбовує та відображає життєвий досвід. Навіть коли ми думаємо, що не виказуємо емоцій, на обличчі все одно залишаються так звані емоційні сліди», – додав доцент університету Ніколас Рул (Nicholas Rule).

Нейтральний вираз обличчя

вираз обличчяДля дослідження залучили дві групи студентів. У першу увійшли студенти з сімей, які заробляють менше середнього, а в другу – ті, чиї батьки мають більше ніж середня зарплатня. Учасників експерименту з обох груп попросили продемонструвати нейтральний вираз обличчя, після чого їх сфотографували у такому стані.

Окрема третя група учасників експерименту оцінювала отримані фотосвітлини та інтуїтивно визначала, які люди «заможні», а які – «бідні». Визначити, які студенти з багатих сімей, а які – ні, третя група змогла з точністю до 53%, що виключає ймовірність випадкового вгадування.

«Люди насправді не знають, що саме підштовхує їх до таких висновків. Коли ми запитували учасників третьої групи, чому саме ці люди, на їх думку, відносяться до бідних, а інші до багатих, вони відповідали, що не знають», – зауважила Бьорнсодтір.

, , , переглядів: 1 567

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *