Найдовші географічні назви у світі

Збір коштів на потреби армії України
25.08.2015

Найдовші географічні назви у світі

У світі існує чимало місць з топонімами, вимовляючи які можна язика зламати. Найвідоміший, мабуть, ісландський вулкан Ейяфьятлайокудль. Є також багато географічних точок з рекордно довгими назвами.

 

 

Як пише nat-geo.ru, перше місце у списку найдовших топонімів займає новозеландський пагорб Тауматафакатангіхангакоауауотаматеатуріпукакапікімаунгахоронукупокаіфенуакітанатаху. В українській мові назва містить 83 літери, в англійській – 85. Слово Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu з мови племені маорі перекладається як “Вершина пагорба, де Таматеа, чоловік з великими колінами, який скочувався, забирався і ковтав гори, відомий як поїдач землі, грав на своїй флейті для своєї коханої”.

 

 

Маорі запевняють, що пагорб носив таке ім`я протягом століть, але з ними не згодні жителі Уельсу, де знаходиться другий рекордсмен даного списку. Вони впевнені, що новозеландці спеціально вигадали дивний топонім для того, щоб перевершити найдовшу назву у Великобританії: Лланвайрпуллгвингіллгогерихверндробуллллантисилйогогогох (Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch, 58 літер). З валлійської мови це перекладається як “Церква святої Марії в улоговині білого горішника біля бурхливого виру і церкви святого Тісіліо біля червоної печери”. Той факт, що воно вигадане для залучення туристів – не секрет. Офіційна ж назва села на острові Англсі, біля протоки Менай – Лланвайр-Пуллгвінгілл, пише ICTV.

 

 

На третьому місці в світовому списку і на першому в США – озеро Чаргоггагоггманчауггагоггчаубунагунгамаугг (Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg). Значення цього 45-літерного слова точно не відомо. Варіанти перекладу з мови індіанців ніпмук різняться від непримітної “нейтральні землі” до напівжартівливого “Ти ловиш рибу на своїй стороні, я ловлю рибу на своїй, і ніхто не ловить рибу посередині”. Американцям також не вдалося написати назву правильно: встановлені навколо водойми вказівники містять друкарські помилки. Тому частіше озеро називають просто Вебстерським.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ще більше цікавих фактів

Як професія впливає на особисті стосунки [Інфографіка]

10 найдешевших авто у світі [Фото]

На виборах мера переміг… 3-річний хлопчик

У Варшаві на даху хмарочоса влаштували міську пасіку

Пам`ять жінки залежить від типу її фігури [Факт]

 

, , , , переглядів: 1 465

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *