Тут криється головна помилка, тому що комбінація «колготки + штани» насправді не така ефективна, як здається, і заради збереження тепла слід скасувати цю порочну практику в зимовому гардеробі.

Багатошаровість в якості утеплювальної стратегії має всі шанси на успіх — але тільки коли це не стосується колготок з еластичного поліаміду. Насправді колготки, надіті під джинси, не дихають і не гріють, так як щільна, гладка синтетика не теплопровідна. Навпаки, перешкоджаючи нагріванню повітря між тілом і джинсами, вони лише холодять — тобто забезпечують ефект, прямо протилежний очікуваному. Переконайтеся на досвіді: надіньте колготки під джинси, вийдіть на мороз, і ви відчуєте, що кожен крок обдає ваші ноги пронизливим холодом.

Як же тоді утеплятися? Ось кілька альтернативних рішень, які дійсно врятують від морозу і переконають в невиправданій довірі до колготок.

Теплі джинси

Найпростіший і очевидний варіант — джинси з утепленням, придумані спеціально для холодних зим. Вони відрізняються від звичайних щільністю деніму, наявністю наповнювачів або підкладки — від натуральної бавовни для несильних холодів до щільного начісування, що зберігає тепло навіть в екстремальні морози.

Термобілизна

Спеціальна білизна набагато комфортніша і тепліша, ніж синтетичні колготки, і, крім того, зрадницьки не сповзає з стегон при ходьбі. Концепція термобілизни заснована на використанні відкритих тканинних структур: внутрішня поверхня тканини забезпечує повітряний потік, який вбирає піт, охолоджує під час руху і завдяки дихаючим властивостям забезпечує комфортну сухість шкіри.

Вовняні колготки

Колготки з тонкої вовни, можливо, не такі витончені, як синтетичні, зате, на відміну від останніх, доречні під джинсами взимку, оскільки дійсно зігрівають завдяки теплопровідності і повітропроникності натуральної пряжі. З точки зору комфорту кращий варіант — двошарові колготки, де зовнішній шар вовняний, а внутрішній — бавовняний.

Високі шкарпетки або гольфи

Тим, у кого мерзнуть переважно гомілки, є сенс звернути увагу на теплі гольфи або гетри (гольфи без «п’ят»), в складі яких є натуральна шерсть. Ще один трюк, який не дасть промерзнути, — подвійні шкарпетки. Знизу — бавовняні, зверху — вовняні, і намагайтеся вибрати ті, що натягуються вище. На дворі — все той же вірус і розпал зими, а значить, пора по повній активувати програму самозахисту від холоду і застуд. Гламур і колготки з лайкрою почекають до весни.