Невідома Україна: місця, які обов’язково потрібно відвідати (+ФОТО)

Збір коштів на потреби армії України
27.02.2017

Невідома Україна: місця, які обов’язково потрібно відвідати (+ФОТО)

фото ілюстративне (trip-ua.info)

Ферми, природні парки, маленькі міста та історичні пам`ятки – маловідомі місця в Україні, прекрасні і взимку і влітку.

Озеро Підкова

Озеро Підкова знаходиться на території Мезинського парку в заплаві річки Десна.

Як знайти: Мезинський національний природний парк, оглядовий майданчик Пузерієвої гори.

Бучач, Тернопільська область

Бучач – маленьке місто в Тернопільській області, добре відоме за межами України. Його прикрашає старовинна архітектура, і не менш старовинні дерева.
Вулицями витають легенди, а у вечірніх вікнах світяться казки та історії, які передаються з вуст в уста. Таємничі, правдиві і вигадані, і що старше – то цікавіше.

У різні часи це невеличке, але самобутнє містечко входило до складу Галицько-Волинського князівства, Габсбурзької монархії, Угорщини та Польщі. Двічі отримувало магдебурзьке право.

Був час, коли Бучач на могли поділити між двома державами. Тоді, в 1672 році під деревом Золота Липа (яке до сих пір росте на околиці міста) був підписаний мирний договір між Туреччиною та Річчю Посполитою.

Чим сьогодні може привабити Бучач?

Тут багато цікавих архітектурних споруд, загадкових сакральних об`єктів, тут жили батьки Зігмунда Фрейда, тут творив знаменитий Пінзель і вчилися багато відомих особистостей. Обов`язково приїжджайте подивитися це маленьке, але такий гарний Бучач.

Острів Інь-Янь

На річці Дністер є острів, форма якого нагадує китайський символ інь-янь, що означає жіноче і чоловіче начало або будь-які протилежності. Побачити острів можна під час сплаву по річці.

Лядівський скельний монастир

Обитель монахів з тисячолітньою історією – Лядівський скельний монастир знаходиться в селі Лядова Вінницької області. У народі більш відомий як Український Афон.

Це перший печерний скит, заснований Антонієм Печерським, і перший християнський монастир в цьому краї. Частина споруд була підірвана в радянські часи. У 1998 році монастир був відроджений ченцями УПЦ Московського патріархату, відновлені багато святинь. Відвідувачі повинні дотримуватися традиційні формальності в одязі: чоловіки в брюках, жінки в спідницях і хустках.

Як знайти: Вінницька область, селище Лядова

Яблуня-колонія

Яблуня-колонія – унікальне дерево, якому вже більше двохсот років. Коли один із стовбурів відмирає, яблуня опускається до землі і пускає коріння. У дерева вже 15 таких стовбурів-гілок. Навесні вони піднімаються до сонця і розквітають. Такого явища на прикладі яблуні не спостерігають ніде в світі.

Як знайти: Сумська область, місто Кролевець

Базальтові стовпи

Базальтові стовпи – це магматична порода, розбита тріщинами на характерні для базальту стовпчасті відокремленості.

Товщина стовпів досягає 1,2 м, висота – до 30 м. Великі поклади базальту були виявлені біля села Берестовець у XVIII ст. Промисловий видобуток ведеться відкритим способом. З 1972 р заповідник «Базальтові стовпи» має статус пам`ятки природи місцевого значення, використовується як зона відпочинку.

Як знайти: Рівненська область, селище Берестовець.

Співаючі тераси

На початку ХХ ст. на схилі яру було споруджено п`ять терас, укріплених потужними дугоподібними стінами, з яких були виведені мідні дренажні труби. Акумулюючи тепло, вони створювали своєрідний мікроклімат, що дозволяло вирощувати рідкісні сорти різних плодових рослин.

Оригінальна форма споруди дала також дивовижний акустичний ефект: будь-які звуки посилюються тут в кілька разів. Зараз тут вирощують елітні сорти яблук. «Співочі тераси» охороняються державою як пам`ятка архітектури.

Як знайти: Харківська область, селище Городнє.

 

Бакота

Бакота – дивно мальовниче місце, якого немає на карті. Бакота розташована в 55 км від залізничної станції Кам`янець-Подільський, недалеко від селища Стара Ушиця. У зв`язку з будівництвом Дністровського гідровузла – затоплена.

Як знайти: Хмельницька область, селище Стара Ушиця.

Блакитна лагуна

Блакитна лагуна в Карпатах – найкрасивіше місце з водою бірюзового кольору, серед дивовижної природи карпатських гір. Між двома скелями б`є водоспад, утворюючи лагуну з вируючої водою. Водойма має глибину до трьох метрів. Лагуна через стрімкий потік води не прогрівається.

Це мальовниче місце сподобається любителям живої дикої природи. Адже тут гарні краєвиди, свіже повітря, відсутність натовпів туристів і можливість зробити класні фотографії з пейзажами райського лагуни в оточенні Карпат.

Як знайти: річка Люта, в районі селища Чорноголова Великоберезнянського району, Закарпатська область.

Джерело – www.ukraine-is.com

, , , переглядів: 2 085

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *