Переходимо на зимову: як і коли варто змінити гуму в авто?

Збір коштів на потреби армії України
17.10.2021

Переходимо на зимову: як і коли варто змінити гуму в авто?

Щоосені автолюбителі задаються питанням, коли ж найкраще змінювати літню гуму на зимову. Для автомобіля зима наступає не 1 грудня, а в той момент, коли середньодобова температура знижується до 7-5 градусів Цельсія – при цій температурі літня гума починає втрачати еластичність (дубіє).

Коли перевзувати машину на зиму

І хоча шини називаються зимовими, це не означає, що для їхньої експлуатації потрібно чекати снігу. Взувати машину в зимову гуму потрібно з приходом перших похолодань: а саме, коли температура опускається нижче 7°C і не піднімається вище цього показника протягом трьох днів. Найчастіше такий температурний режим припадає в Україні на початок листопада. При цьому існує неписане правило, згідно з яким, якщо температура повітря опускається нижче -5°C, їзда на літніх шинах категорично заборонена.

Що говорить закон

Перевзування автомобіля – питання, яке ніяк не регулюється на законодавчому рівні. Однак від цього воне не позбавлене своєї важливості: перевзувати автомобіль потрібно, оскільки це, в першу чергу, стосується безпеки – самого водія, пасажирів, а також пішоходів та інших учасників дорожнього руху.

Для чого взагалі перевзувати машину на зиму

Основний матеріал, з якого виготовляються автомобільні покришки, – це гума. Проблема в тому, що при низьких температурах вона твердіє і втрачає еластичність. А це призводить до поганого зчепленню з асфальтом і, як наслідок, нестабільності автомобіля. Зимові ж шини в цьому відношенні більш безпечні, оскільки при їхньому виробництві використовуються більш м’які компаунди, які запобігають затвердінню гуми при низьких температурах. У гумову суміш додають діоксид кремнію – він допомагає зберігати еластичність гуми при мінусових температурах і забезпечує максимальне зчеплення на снігу та льоду. Як це виражається на практиці? Простий приклад – на льоду у автомобіля із зимовими шинами гальмівний шлях набагато коротший, ніж у машини, яка взута в літні шини.

Особливості експлуатації зимових шин

Зимові автомобільні шини зношуються повільніше, ніж літні – часто їх вистачає на 3-4 сезони (при активній їзді). При цьому важливо стежити за глибиною протектора – у зимової гуми він повинен становити не менше 4 мм (рекомендована величина).

Деякі водії вважають, що якщо взимку доводиться їздити нечасто, то купувати зимову гуму не варто. Це неправильна і дужа небезпечна точка зору, яка часто призводить до фатальних наслідків. Кожен водій повинен розуміти, що його життя і життя інших людей на дорозі прямо залежить від того, яка гума встановлена на автомобілі.

переглядів: 665

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *