Перша полуниця: кому не можна її їсти і як зробити безпечнішою

Збір коштів на потреби армії України
05.06.2022

Перша полуниця: кому не можна її їсти і як зробити безпечнішою

Полуниця вже почала з’являтися на полицях магазинів і на ринках. Але ціни на неї – кусаються. Нутриціолог Оксана Соколова розповіла, чи безпечна рання полуниця, навіть за великі гроші.

Нітрати і хімікати: чим небезпечна рання полуниця

На полицях базарів і магазинів тепер можна зустріти вітчизняну тепличну полуницю або ту, яку імпортували з інших країн. Однак головне питання навіть не в ціні, а в тому – чи безпечна вона.

“В Україні немає норм, що регулюють кількість нітратів у полуниці. До того ж, щоб ягоди не зіпсувалися під час транспортування, перевізники хитрують і обробляють її хімікатами”, – коментує нутриціолог Оксана Соколова.

Кому строго заборонено їсти занадто ранню полуницю

Журналісти “Ранку з Україною” вирішили власноруч перевірити наявність нітратів у ранніх ягодах, допоміг у чому спеціальний тест. А результат не змусив чекати.

“Ця полуниця містить нітрати. Тому людям зі слабким імунітетом, зі слабким здоров’ям, а також годуючим мамам, людям похилого віку та дітям такий продукт вживати не можна, – пояснює нутриціолог. – Нітрати забруднюють кров, печінку і ми отримуємо отруєння”.

Як зробити ранню полуницю безпечнішою

Якщо дуже хочеться посмакувати улюбленою ягодою, то принаймні зробіть її більш безпечною.

“Слід вимочити полуницю або будь-яку іншу ягоду протягом 30 хвилин. В процесі вимочування продуктів нітрати частково виходять. Для цього краще використовувати холодну фільтровану воду, можна додати трохи солі, адже сіль на себе бере ці шкідливі речовини”, – пояснила експерт.

Але краще почекати сезонний врожай.

Джерело: https://lifestyle.segodnya.ua/

 

переглядів: 502

Кількість коментарів: 2
  1. Підкажіть а чи відрізняється полуниця яку на базарі продають від Садової полуниці https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D1%83%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%96_%D1%81%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D1%96

    Полуниці садові – Вікіпедіяhttps://uk.wikipedia.org › wiki › Полуниці_садові

    • Шагоферов Сергей 09.06.2022 at 14:29 Відповіcти

      Полуниця підрозділяється на сортові та гібридні рослини. Врожайність гібридів вища на 40-50% та саджанці коштують, відповідно, дорожче. Вирощують рослини в тепличних умовах, збираючи урожай практично безперервно. Зазвичай на ринках продають сортову полуницю. А садовою вже вважають гибридною. У нас на городі звичайна полуниця )))) Пару кіщів дали сусіди. А потім вже розрослася )))

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *