Помер відомий радянський письменник Валентин Распутін

Збір коштів на потреби армії України
15.03.2015

Помер відомий радянський письменник Валентин Распутін

 

У Москві 14 березня помер відомий радянський і російський письменник Валентин Распутін. Він не дожив один день до свого 78-річчя.
 
Не одне покоління рівненських школярів, вивчаючи пронизливі твори Валентина Распутіна, замислювалися про нерозривний зв`язок таких понять, як «екологія природи» та «екологія душі». Твори Майстра не втрачають актуальності й сьогодні. А виставу за його п`єсою, що йде на сцені Рівненського облмуздрамтеатру, неможливо не дивитися без сліз…
 
Валентин Распутін був представником популярного у 1970-х роках літературного напряму “сільської прози”, до якого належали також Віктор Астаф`єв, Василь Шукшин, Федір Абрамов, Володимир Солоухін, Борис Можаєв, Віль Ліпатов, Віктор Лихоносов, Володимир Чивіліхін. 
 
Творчий розквіт Распутіна припав на 1967-1985 роки. Найбільш відомі його твори – «Живи і пам’ятай», «Прощання з Матерою», «Гроші для Марії», «Останній строк», «Уроки французької», «Живи і пам`ятай». Остання книга письменника «Дочка Івана, мати Івана» була видана у 2004 році.
 
За п’єсою Валентина Распутіна «Останній строк» на Малій сцені Рівненського обласного музично-драматичного театру було створено однойменну виставу про всіма покинуту й забуту стару матір, яка зібралася помирати й до неї нарешті з`їхалися її діти зі своїми родинами…
 
Адаптував п`єсу для рівненського театру, замінивши сибірську говірку на поліську, рівненський письменник Віктор Мазаний.  Режисер-постановник – народний артист України Володимир Петрів.
 
Режисура україномовної версії знаменитого твору Валентина Распутіна влітку 2013 року була визнана кращою на Х Міжнародному московському фестивалі “Славянский венец”, а виконавиця головної ролі Старуні Ніна Ніколаєва (Годунок) отримала спеціальний диплом. А восени 2014 року на фестивалі «Біла вежа 2014» у м.Брест (Білорусь), вистава мала шалений успіх серед глядачів і була нагороджена у двох номінаціях – «Краща вистава малих форм» та «Краща жіноча роль» (Ніна Ніколаєва (Годунок) за роль Старуні). 
 
 
СТАТТІ ДО ТЕМИ:
 

 Підготувала Галина ЦУКАНОВА, OGO.ua

, , , , , переглядів: 675

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *