Померла знаменита радянська актриса Римма Маркова

17.01.2015

Померла знаменита радянська актриса Римма Маркова


Причина смерті невідома, але Маркова довгий час хворіла. Актрисі було 89 років. Вона зіграла в кіно понад 70 яскравих ролей. Найбільш відомі з них – в першому радянському телесеріалі “Вічний поклик” (1973-1983) і в таких фільмах, як “Рідня” (1981), “Покровські ворота” (1982), “Гардемарини, вперед!” (1987).

 

Народна артистка СРСР Римма Маркова народилася 3 березня 1925 року в Самарській губернії в сім`ї актора Василя Маркова. Її брат Леонід Марков також став народним артистом. З 1950-х Римма виступала в театрі Ленком, а з 1971 року працювала в Театрі-студії кіноактора.

 

Популярність прийшла після ролі в фільмі Олексія Салтикова “Бабине царство” (1967), за що отримала спеціальний диплом міжнародного кінофестивалю в Сан-Себастьяні.

 

У 1990-х роках, коли розвалився Радянський Союз, Маркова разом зі своєю близькою подругою Нонною Мордюковою (їх, до речі, завжди плутали) знялась у соціальній рекламі, де актриси зіграли працівниць залізниці, які вкладають рейки. Ролики про шпаловкладальниць стали дуже популярні, а слова Мордюкової “Окочурилась, что ли?” пішли в народ. Лише в 1994 Маркова отримала звання народної, коли вже й не чекала…

 

Однією з останніх робіт Маркової стала роль відьми у дилогії Тимура Бекмамбетова “Денний дозор” і “Нічний дозор”. За ці два фільми Маркова була номінована на “Золотого орла” як краща актриса другого плану, пише Еспресо-ТV.

 

Ще кілька років тому актриса активно знімалась у великому кіно та телесеріалах: “Втомлені сонцем 2” (санітарка), “Новорічний детектив”, “Вороніни” (181 серія, Валя, старша сестра глави сім’ї Миколи Петровича), ” Життя та пригоди Мішки Япончика” (пані Бася).

 

Поховали Римму Маркову 17 січня на одному з московських кладовищ. Донька виконала останню волю матері – не влаштовувати пишних похорон.


На фото: Римма Маркова у фільмі “Покровські ворота”

, , , , переглядів: 786

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *