Померла знаменита радянська актриса Римма Маркова

Збір коштів на потреби армії України
17.01.2015

Померла знаменита радянська актриса Римма Маркова


Причина смерті невідома, але Маркова довгий час хворіла. Актрисі було 89 років. Вона зіграла в кіно понад 70 яскравих ролей. Найбільш відомі з них – в першому радянському телесеріалі “Вічний поклик” (1973-1983) і в таких фільмах, як “Рідня” (1981), “Покровські ворота” (1982), “Гардемарини, вперед!” (1987).

 

Народна артистка СРСР Римма Маркова народилася 3 березня 1925 року в Самарській губернії в сім`ї актора Василя Маркова. Її брат Леонід Марков також став народним артистом. З 1950-х Римма виступала в театрі Ленком, а з 1971 року працювала в Театрі-студії кіноактора.

 

Популярність прийшла після ролі в фільмі Олексія Салтикова “Бабине царство” (1967), за що отримала спеціальний диплом міжнародного кінофестивалю в Сан-Себастьяні.

 

У 1990-х роках, коли розвалився Радянський Союз, Маркова разом зі своєю близькою подругою Нонною Мордюковою (їх, до речі, завжди плутали) знялась у соціальній рекламі, де актриси зіграли працівниць залізниці, які вкладають рейки. Ролики про шпаловкладальниць стали дуже популярні, а слова Мордюкової “Окочурилась, что ли?” пішли в народ. Лише в 1994 Маркова отримала звання народної, коли вже й не чекала…

 

Однією з останніх робіт Маркової стала роль відьми у дилогії Тимура Бекмамбетова “Денний дозор” і “Нічний дозор”. За ці два фільми Маркова була номінована на “Золотого орла” як краща актриса другого плану, пише Еспресо-ТV.

 

Ще кілька років тому актриса активно знімалась у великому кіно та телесеріалах: “Втомлені сонцем 2” (санітарка), “Новорічний детектив”, “Вороніни” (181 серія, Валя, старша сестра глави сім’ї Миколи Петровича), ” Життя та пригоди Мішки Япончика” (пані Бася).

 

Поховали Римму Маркову 17 січня на одному з московських кладовищ. Донька виконала останню волю матері – не влаштовувати пишних похорон.


На фото: Римма Маркова у фільмі “Покровські ворота”

, , , , переглядів: 1 031

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *