
Що у цих умовах треба робити
- Виїзджати. З командою та родинами. Зараз багато програм підтримки журналістів – і ви зможете продовжувати працювати над місцевим онлайн-медіа у безпечному місці. Якщо не в змозі виїхати – не працювати. Бо це пряма загроза, що за вами прийдуть.
- Усі доступи до домену, хостингу та сайту повинні зберігатися у родича/співробітника, який виїхав і якому ви на 100% довіряєте.
- Необхідно змінити паролі в панелі керування доменом, хостингом та сайтом – варто обмежити до них доступ тим членам команди, які живуть на тимчасово окупованій території.
- Якщо ви збережете домен та резервну копію сайту, навіть у разі зламу чи блокування на хостингу, зможете відновити ресурс.

росія скоїла 148 злочинів проти журналістів та медіа в Україні протягом місяця війни
П’ятеро журналістів убито під час виконання професійних обов’язків, семеро – поранено, один журналіст зник безвісти. Відомо про щонайменше шість випадків захоплення журналістів росіянами в заручники й жорстокого поводження з ними.
Окупанти обстріляли 10 телевеж, які є цивільними об’єктами, що спричинило повне або тимчасове зникнення телевізійного та радіомовлення у восьми регіонах України. Окрім того, щонайменше 70 регіональних медіа змушені були припинити роботу внаслідок погроз із боку російських окупантів, захоплення ними редакцій, неможливості працювати в умовах тимчасової окупації, відсутності можливостей до друку та розповсюдження тощо.
Джерело: Інститут масової інформації