Поради власникам ЗМІ, редакторам та журналістам під час війни

Збір коштів на потреби армії України
24.03.2022

Поради власникам ЗМІ, редакторам та журналістам під час війни

У тимчасово окупованих містах – Бердянську, Мелітополі, Енергодарі та інших – почалося полювання на власників медіа, редакторів та журналістів. Росіяни знаходять їх вдома, в редакціях, викрадають, погрожують. Це ж саме відбувалося у 2014 році на Донеччині. Один в один.
Якщо випускають – то медіа перестають оновлюватися. Або взагалі у редакторів забирають доступ к сайтам, доменам, серверам.
Зараз дуже багато медійників не встигли або не захотіли поїхати зі своїх міст.
Ціль в окупантів зрозуміла – щоб не було інформації у медіа про викрадення, вбивства, катування людей. Інформаційна ізоляція міста.

Що у цих умовах треба робити

  1. Виїзджати. З командою та родинами. Зараз багато програм підтримки журналістів – і ви зможете продовжувати працювати над місцевим онлайн-медіа у безпечному місці. Якщо не в змозі виїхати – не працювати. Бо це пряма загроза, що за вами прийдуть.
  2. Усі доступи до домену, хостингу та сайту повинні зберігатися у родича/співробітника, який виїхав і якому ви на 100% довіряєте.
  3. Необхідно змінити паролі в панелі керування доменом, хостингом та сайтом – варто обмежити до них доступ тим членам команди, які живуть на тимчасово окупованій території.
  4. Якщо ви збережете домен та резервну копію сайту, навіть у разі зламу чи блокування на хостингу, зможете відновити ресурс.

росія скоїла 148 злочинів проти журналістів та медіа в Україні протягом місяця війни

П’ятеро журналістів убито під час виконання професійних обов’язків, семеро – поранено, один журналіст зник безвісти. Відомо про щонайменше шість випадків захоплення журналістів росіянами в заручники й жорстокого поводження з ними.

Окупанти обстріляли 10 телевеж, які є цивільними об’єктами, що спричинило повне або тимчасове зникнення телевізійного та радіомовлення у восьми регіонах України. Окрім того, щонайменше 70 регіональних медіа змушені були припинити роботу внаслідок погроз із боку російських окупантів, захоплення ними редакцій, неможливості працювати в умовах тимчасової окупації, відсутності можливостей до друку та розповсюдження тощо.

Джерело: Інститут масової інформації

переглядів: 701

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *