Права півкуля мозку також вміє рахувати

Збір коштів на потреби армії України
14.03.2016

Права півкуля мозку також вміє рахувати

Існує думка, що права півкуля мозку відповідає за творчі здібності та фантазію, а ліва – за здатність логічно мислити.Група німецьких нейрофізиків під керівництвом Марайке Гротхира зруйнували цей міф, довівши: права півкуля також вміє логічно мислити!

Встановити це вдалось в результаті експериментів, у яких були задіяні десятки праворуких піддослідних. А відбувалось це наступним чином: кожен учасник лягав в парат для функціональної МРТ-діагностики, у який був встроєний внутрішій екран. На цей екран транслювались зображення предметів,цифр та букв. Метою експерименту було встановити, які саме ділянки мозку активузувались, коли людина бачила букву або цифру і читати її про себе. Для цього вчені уважно слідкували за зміною швидкості кровотоку у 64 різних частинах мозку.

Як з`ясувалось, на цифри реагує ділянка в нижній частині скроневої кори мозку. При перегляді чисел вона активізовувалась  як в лівій, так і в правій півкулі мозку. Що цікаво – ця ділянка зовсім не реагувала, коли дослідники демонстрували піддослідним букви або символи, які лише умовно були схожі на цифри. Вчені назвали цю ділянку “зоною форми числа”(NFA). 

З використанням матеріалів www.5.ua

Читайте також:

Три шлюби Чорної княгині
Слідуйте за Сонцем

 

, , , , , переглядів: 618

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *