Права півкуля мозку також вміє рахувати

14.03.2016

Права півкуля мозку також вміє рахувати

Існує думка, що права півкуля мозку відповідає за творчі здібності та фантазію, а ліва – за здатність логічно мислити.Група німецьких нейрофізиків під керівництвом Марайке Гротхира зруйнували цей міф, довівши: права півкуля також вміє логічно мислити!

Встановити це вдалось в результаті експериментів, у яких були задіяні десятки праворуких піддослідних. А відбувалось це наступним чином: кожен учасник лягав в парат для функціональної МРТ-діагностики, у який був встроєний внутрішій екран. На цей екран транслювались зображення предметів,цифр та букв. Метою експерименту було встановити, які саме ділянки мозку активузувались, коли людина бачила букву або цифру і читати її про себе. Для цього вчені уважно слідкували за зміною швидкості кровотоку у 64 різних частинах мозку.

Як з`ясувалось, на цифри реагує ділянка в нижній частині скроневої кори мозку. При перегляді чисел вона активізовувалась  як в лівій, так і в правій півкулі мозку. Що цікаво – ця ділянка зовсім не реагувала, коли дослідники демонстрували піддослідним букви або символи, які лише умовно були схожі на цифри. Вчені назвали цю ділянку “зоною форми числа”(NFA). 

З використанням матеріалів www.5.ua

Читайте також:

Три шлюби Чорної княгині
Слідуйте за Сонцем

 

, , , , , переглядів: 493

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *