Рецепт домашнього вина з аґрусу

Збір коштів на потреби армії України
24.07.2022

Рецепт домашнього вина з аґрусу

Ароматичним букетом та смаком вино з аґрусу нагадує біле виноградне. Серед виноробів-аматорів цей напій дуже популярний. За достатньої кількості ягід раджу зробити з них домашнє вино. Перевірений рецепт та технологію приготування ми розглянемо далі.

Для вина найкраще підходять сорти з великими жовтими або червоними ягодами. Потрібні тільки стиглі плоди, що мають достатню кількість солодкого соку. Дуже важливо відбракувати незрілі, зіпсовані, плоди, що підгнили і запліснявіли, які можуть зіпсувати напій. Усі ємності потрібно стерилізувати окропом та висушити.

Увага! Після збирання ягоди агрусу не можна зберігати довше доби, оскільки вони швидко втрачають аромат і стають непридатними для виноробства.

Складові:

  • ягоди аґрусу (аґрусу) – 1,5 кг;
  • цукор – 1 кг;
  • вода – 1,5 літра.

Рецепт вина з аґрусу

1. Немиті (щоб не видалити дикі дріжджі) ягоди розім’яти руками чи дерев’яною качалкою. Отриману масу засипати в скляну ємність бажано з широкою шийкою.

2. Зробити цукровий сироп та залити їм ягоди. Для приготування сиропу достатньо змішати в каструлі воду та цукор, довести суміш до кипіння, проварити 5 хвилин на слабкому вогні, постійно помішуючи та знімаючи білу піну. Перед додаванням охолодити сироп до кімнатної температури.

3. Залиту цукровим сиропом ягідну масу добре перемішати, зав’язати шийку марлею (для захисту від комах) і залишити на 3-4 дні за температури 16-26°C. Раз на добу перемішувати сусло рукою чи дерев’яною паличкою, розбиваючи верхній шар м’якоті та шкірки.

4. При появі ознак бродіння (піна, шипіння, кислуватий запах) відокремити сік від мезги (м’якоті та шкірки): злити рідку частину через тоненьку трубочку, наприклад, від крапельниці, мезгу добре віджати через марлю, потім змішати обидва соки. У відфільтрованому суслі допускається невеликий осад та каламут.

5. Отриманий сік перелити в чисту бродильну ємність. На шийці встановити гідрозатвор або гумову рукавичку з дірочкою у пальці. Дуже важливо не допустити влучення повітря всередину, інакше замість домашнього вина з аґрусу вийде оцет.

 

Бродильну ємність заповнювати максимум на 2/3 об’єму. Потрібно залишити місце для вуглекислого газу, який з’явиться у процесі бродіння. Якщо цього зробити, високий тиск може розірвати посудину.

 

Гідрозатвор є пробкою, в центрі якої знаходиться отвір для трубки. Один кінець трубки поміщають у пляшку, інший – у невелику баночку з водою. Цей нехитрий пристрій виводить вуглекислий газ. Рукавичка працює за таким же принципом.

 

6. Перенести сусло у темне місце з температурою 16-25°C. Через 20-45 днів гідрозатвор перестане пускати бульбашки (рукавичка здувається), на дні з’явиться осад, а вино помітно посвітлішає. Це означає, що активне бродіння скінчилося. Настав час злити молоде вино з осаду через трубочку в іншу ємність.

Якщо з якоїсь причини вино бродить довше 55 днів, його потрібно зняти з осаду, переливши через трубочку в іншу ємність, встановити водяний затвор і залишити до бродіння.

7. Спробувати напій на смак. За бажання додати цукор для солодощі. Ще можна закріпити аґрусове вино горілкою (спиртом 40%) у кількості 2-15% від обсягу. Додавання міцного алкоголю продовжує термін придатності, але смак стане жорсткішим.

8. Доверху наповнені, щільно закриті ємності (якщо на попередньому етапі додавався цукор, перші 7-10 днів тримати під водяним затвором) перенести до темного приміщення з температурою 10-16°C і залишити на 2-3 місяці для дозрівання. Це може бути підвал, льох чи холодильник.

При появі осаду спочатку кожні 15-20 днів, потім рідше, фільтрувати вино шляхом переливання в іншу ємність через трубочку, не зачіпаючи осад на дні.

Через 3-5 місяців готовий напій можна розлити у пляшки для зберігання та герметично закрити. Домашнє вино з аґрусу має міцність 10-12 градусів (без додавання горілки).

Рекомендую зберігати напій не довше одного року за температури 6-12°C. Подальша витримка недоцільна, оскільки після 9-10 місяців смак поступово погіршується.

 

 

переглядів: 307

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *