Рівне на сторінках відомого оповідання

Збір коштів на потреби армії України
06.04.2016

Рівне на сторінках відомого оповідання

 Володимир Короленко -особистість,ім`ям якої у Рівному названа одна з центральних вулиць та центральна міська бібліотека. І недарма – відомий письменник увіковічнив Рівне на сторінках свого оповідання.

Володимир Короленко- письменник не зовсім рівненський. Народився він у Житомирі 15 липня 1853 року, у сім`ї суді. До Рівного митець потрапив у  1866 році, коли його батька перевели сюди на роботу. Тут Володимир став учнем Рівненської чоловічої гімназії, яку закінчив у 1871 році зі срібною медаллю.

на фото: Володимир Галактіонович Короленко

Після закінчення гімназії Короленко подався до Росії, де на його долю випало заслання у Якутію, визволення та становлення як відомого письменика. Останні 20 років свого життя він провів у Полтаві,де і помер у 1921 році. 

Хоча пробув Короленко у Рівному відносно недовго, місто лишило свій слід у творчості письменника, як і сам він лишив слід у житті міста. Рівне є праобразом місця подій з оповідання “Діти підземелля” – одного з його найвідоміших творів. Окрім цього, Короленко присвятив Рівному ще два твори – “У дурному товаристві”(який згодом скоротивсядо “Діти підземелля”) та “Паракдокс”.

на фото: обкладинка оповідання “Діти підземелля”

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Таємниця порятунку  Еріка Коха

Легенди Соколиних гір: княжа дочка

Нобелівський лауреат Волині

10 скоромовок,які зроблять з Вас оратора

 

 

, , , , переглядів: 2 366

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *