Рівненські діти самотужки створили книгу

Збір коштів на потреби армії України
25.03.2016

Рівненські діти самотужки створили книгу

 24 березня у Рівненській обласній дитячій бібліотеці відбулась презентація оповідання «Квока та її діти». Ця книжка особлива, адже повністю створена дітьми для дітей.

Автор оповідання, Анна Ступчук, написала його ще школяркою. Згодом Аня закінчила факультет літературної творчості у НУ «Острозька академія».

«Аня та її сестричка з дитинства писали різноманітні оповідання. Пам’ятаю вони навіть «видавали» свій журнал, який називався «Життя тварин». Аня активно займалась художнім мистецтвом, друкувалась у обласних та районних газетах»,- розповідає мама Ані, Людмила Леонідівна Ступчук

Головні персонажі твору – курочка на ім’я Квока та її маленькі курчата. Загалом все оповідання присвячено щасливим дитячим спогадам про село і його жителів – курчат, бобрів, кротів, заячу травичку і т.д.

 

Особливістю книги є те, що її оформлювали також діти.  Це відбувалось у рамках проекту «Намалюй мою книгу». Учні художньої студії Палацу дітей та молоді  прослухали оповідання про Квоку і намалювали ілюстрацію за його мотивами, кожен по-своєму. З майже п’ятдесяти малюнків дизайнер зі Львова вибрав 15, на його думку, найкращих і помістив на сторінки книги. Автором обкладинки є 10-річна Олександра Сергієнко, яка приїхала на Рівненщину з Маріуполя.

 

на фото: сторінки книги “Квока та її діти”

на фото: малюнок Павелків Ольги

на фото: малюнок Ольги Майер

Таким чином вийшов унікальний проект, який допоміг багатьом дітям розкрити свій талант та побути частиною чогось великого. Загалом в оформлені книги взяли участь діти 9-10 років.

«Коли художник малює книгу, він  уважно ознайомлюється зі змістом. Менші діти, в основному, малювали фломастерами та восковими олівцями. Старші малювали гуашевими фарбами»,- розповідає керівник художнього гуртка Палацу дітей та молоді Михайлова Наталія Констянтинівна.

Примірники книги було розіслано у всі районі дитячі бібліотеки області. Окрім того, певні бібліотеки у Житомирській, Тернопільській, Волинській та Львівській областях також отримали по кілька екземплярів оповідання.

За словами організаторів проекту, книга зовсім не претендує на художню й образотворчу цінність. Цікава вона саме тим, що її написали й намалювали діти для себе, для інших дітей. Вона дозволяє познайомитися зі щирими почуттями дітей, які зображають цей світ таким, яким його бачать і розуміють.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Георгій Косміаді – легенда рівненської культури 

Терапія по казковому

Що американський журналіст писав про РІвне?

Курйозні проблеми японських робітників [+ ФОТО]

переглядів: 1 313

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *