Рівненським студентам: Міносвіти змінює порядок нарахування стипендій

Збір коштів на потреби армії України
04.10.2017

Рівненським студентам: Міносвіти змінює порядок нарахування стипендій

Тепер в межах факультету буде можливість перерозподіляти стипендії.

В українських вузах з’явиться можливість перерозподіляти студентські стипендії між спеціальностями.

Про це повідомила міністр освіти та науки України Лілія Гриневич.

“Поки що підхід до академічних стипендій будується на основі рейтингу. Ми вже внесли проект постанови Кабміну, де врегулювали деякі технічні питання. Наприклад, такий момент: у маленьких групах, де навчаються дуже сильні студенти, тільки 45% могли отримати стипендію”, – зазначила міністр.

За її словами, студентські організації наполягли на тому, щоб Міносвіти врегулювало пропорції щодо кожної спеціальності.

“Тепер ми зробимо ширший підхід, коли в межах факультету буде можливість перерозподіляти стипендії. Тобто, в цілому по факультету – 45%, а між спеціальностями можна перерозподіляти”, – каже Гриневич.

Раніше повідомлялося, що, відповідно до нових правил виплат, 40-45% (конкретний відсоток затверджується вузом) студентів-бюджетників отримують стипендію. До 2017 року 70% студентів отримували стипендію. Підвищену стипендію отримує лише певний відсоток студентів, на розсуд навчального закладу.

У підготовленому урядом проекті бюджету освіти і науки на 2018 рік пропонується скоротити видатки на соціальні та академічні стипендії для студентів. Уряд пропонує зменшити видатки на соціальні стипендії більш ніж на третину — з 992 до 631 млн грн.

Джерело: Gazeta.ua

, , , , переглядів: 1 504

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *