Рівненський психолог: «Ідеального віку для одруження не існує»

Збір коштів на потреби армії України
19.12.2016

Рівненський психолог: «Ідеального віку для одруження не існує»

Фото ілюстративне (kordon.in.ua)

Скоро зустрічатимемо Новий рік, а коли закінчиться піст і розпочнеться сезон різдвяних свят, настане пора сватань. Саме у цей період потенційний наречений приходить свататися до майбутньої дружини. І вже весно-літом молоді планують весілля.

Читайте також: Чому жінки отримують більше задоволення від сексу, ніж чоловіки?

Ми запитали у практикуючого психолога Андрія Левчука про те, чи існує ідеальний вік для одруження і чи однаковий він для чоловіків та жінок. І ось що нам розповів фахівець:

– Можу сказати, що ідеального віку для одруження не існує. І взагалі, вік – це далеко не той критерій, за яким варто робити вибір: одружуватись чи не одружуватись. Бажання одружитись є здоровим лише у тому випадку, коли це свідоме рішення обох партнерів перейти на новий рівень своїх стосунків. Але в свою чергу це означає і те, що попередні рівні вже успішно пройдені. Якщо ж відійти від суб’єктивних характеристик кожної окремої людини і звернути увагу лише на загальні закономірності функціонування людської психіки, то найбільш підходящим для одруження є вік від 23 до 35 років. У цьому віці людина вже, як правило, є зрілою особистістю, має значний життєвий досвід. Вона знаходить шляхи для самореалізації, що в сукупності сприяє прийняттю вільного від стереотипів та добре усвідомленого рішення про одруження. В цьому віці вже немає такого яскраво вираженого впливу «рожевих окулярів» на світогляд людини, вона краще розуміє свої потреби, має сформовані принципи та переконання, а це позитивно впливає на побудову гармонійних стосунків з партнером. Щодо віку чоловіка та жінки то тут зовсім не варто вдаватись до узагальнень. Природньо, що людям одного віку легше знаходити спільну мову. Проте шлюб, якщо це черговий рівень стосунків, якраз і має бути тим етапом, коли спільну мову вже знайдено і є бажання рухатись далі. Якщо цього консенсусу вдалось досягти, то різниця у віці суттєвого значення, як правило, не має.

Читайте також: Шлюб – це страшно: вісім причин чому хлопець не хоче одружуватися

Галина Струс

, , , , переглядів: 1 106

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *