Рівнянам на замітку: чи можна фотографувати в супермаркеті?

05.04.2017

Рівнянам на замітку: чи можна фотографувати в супермаркеті?

фото ілюстративне (uainfo.org)

Ми живемо в епоху інтернету та мобільних технологій, ледь не кожен гаджет, який ми постійно носимо із собою, має фотокамеру. Тож нині споживачі не втрачають нагоду щось сфотографувати, будь то на вулиці чи у магазині. Особливо хочеться зафіксувати якесь порушення. То чи можна фотографувати у супермаркеті, де часто є що зафіксувати?

Читайте також: Чи треба платити за ненавмисне розбитий чи пошкоджений товар?

Відповідь однозначна: так, у супермаркеті фотографувати можна. Згідно зі статтею 34 Конституції України кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб ─ на свій вибір. Обмеження можуть бути, якщо фотографування стосується національної безпеки, територіальної цілісності. Інших підстав для обмеження права фотографувати товар Конституція не зазначає.

Читайте також: Рівнянам на замітку: чи можна по дорозі до каси супермаркету спожити товар?

Також стаття 50 Конституції України гарантує кожній людині право вільного доступу до інформації про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення. Така інформація ніким не може бути засекречена. Отже, заборона фотографувати товари суперечить Конституції.

Ми також писали про те, чи можна відмовити охоронцю в огляді своїх речей у супермаркеті?

 

, , , , , переглядів: 575

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *