Рівнянка вишила 33 сторінки збірки Франка (ФОТО)

Збір коштів на потреби армії України
06.01.2017

Рівнянка вишила 33 сторінки збірки Франка (ФОТО)

«Народна пісня». Книга – 60 см заввишки і 40 см – завширшки. Важить 5 кг. Її показують у столичному Музеї книги та друкарства. Тут до 19 січня 2017-го працюватиме виставка арт-буків Олени Медведєвої.

Читайте також: День ангела Артема та Євгенії: значення імен, характер і талісмани

«Вірші для вишивання вибирала невипадково. Хотілося дати саме ті, які зараз потрібні нашому народу – патріотичні, із закликами до свободи і боротьби. Розміщувала їх за хронологією. Вірші вишивала чорними буквами на світло-бежевому полотні. Таку основу вибрала, аби літери гарно читалися. Шрифт розробляла самостійно. Взяла чисте полотно і на ньому пробувала кожну літеру. Перебрала зо 2 десятки варіантів», – розповіла майстриня.

Читайте також: У Рівному з’явився свій Хатіко? (ФОТО)

За словами майстрині, найскладніше було вирахувати, чи вміститься твір на сторінці. Не раз зашивала полотно до кінця, а потім виявлялося, що не вистачає місця ще на 2 рядочки. Доводилося все випорювати і починати заново. Олена каже, що після вишивання кожну сторінку ретельно перевіряла, бо, виявляється, що й у вишивці можна зробити орфографічну помилку.

Книга має 33 сторінки. Зверху обтягнута темно-синьою шкірою. Назва обрамлена вишитим червоно-синім геометричним візерунком.

Читайте також: 12 головних страв на різдвяний Святвечір: рецепти, звичаї та прикмети

«Цей візерунок відтворила з улюбленої вишиванки Івана Франка. Взяла червоні та сині нитки, бо таке поєднання кольорів на вишиванках було популярне у той період, коли він жив», – розповіла жінка.

Працює пані Олена літературним редактором. Вишивала збірку вечорами й ночами, інколи засиджувалася за роботою до ранку. А якось у вихідний вишивала 14 годин поспіль.

, , , , переглядів: 890

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *