RNPP Varash Marathon “Забіг під градирнями” 2021 – незабутні враження та нові рекорди

Збір коштів на потреби армії України
19.05.2021

Перший етап Кубка «РАЕС CUP» RNPP Varash Marathon «Забіг під градирнями» 2021 зібрав на своїй трасі близько 250 спраглих до вражень та нових рекордів учасників. Організаторами заходу, що присвячений дню народження Рівненської АЕС, виступили Організація молоді Первинної профспілкової організації (ППО) РАЕС за потужної підтримки адміністрації та профспілкового комітету атомної електростанції та профспілкового комітету НАЕК «Енергоатом».

Маршрути дистанцій 5 км, 10 км, 21 км та 42 км пролягали навколо електростанції безпосередньо під градирнями, вулицями міста-супутника, а також селами Вараської громади. Спортсменів та аматорів з різних куточків нашої країни чекала в основному рівнинна траса з невеликими пагорбами. Перед початком змагань на пристанційній площі діяло спортивне містечко, де всі охочі мали змогу сфотографуватися у стилізованій фотозоні. Розігріти м’язи перед забігом учасникам допоміг представник місцевого клубу «Amber Tri Sports» Станіслав Харечко. Вздовж усієї дистанції працювали медичні працівники РАЕС спільно з представниками осередку першої домедичної допомоги, патрульні поліції, працівники ДСНС та муніципальна варта. Партнерами заходу виступили: Вараська міська рада, Вараський міський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю; фірма «Runstyle»; спортклуб «Amber Tri Sports»; компанія «Вік Партнер»; ТМ «Скиба»; ТМ «Степанська»; ТМ «Dnipro-M» у м. Вараш; ТМ «Stakhovsky Wines»; «Footbalance» в Україні та ТМ «EasyFit»; виробник спортивного харчування «Nutrend» та кінотеатр «Прем’єра» Вараш.

Для визначення особистих досягнень спортсменів було використано чіпову систему хронометражу. Найкращий результат серед чоловіків у марафонському забігу показав Микола Богданець з м. Рокитне (3:00:54), з різницею в 3 хв другим був Роман Корховий із м. Золочів та третім ще за 5 хв фінішував лучанин Сергій Королік. Серед жінок першою стала представниця клубу «Amber Tri Sports» варашанка Наталія Харечко із результатом 3:54:39 та другою фінішувала з різницею більше як 30 хв рівнянка Ірина Григоренко. Окрім основної марафонської дистанції, учасники мали можливість подолати півмарафонську. Переможцями на дистанції 21 км серед чоловіків стали: Сергій Оксенюк (1:14:03) із Луцька, йому поступився декількома секундами та посів друге місце Роман Конощук із Рівного, третім став Вячеслав Оголенко із Южноукраїнська. Серед жінок золото здобула Оксана Оксенюк (1:28:08) із Луцька, срібло у її землячки Юлії Симонович та бронза в Анастасії Левчик із Рівного.

На дистанції 10 км у категорії чоловіки перше місце посів Андрій П’ясецький (м. Ковель), другу сходинку п’єдесталу зайняв Віталій Петришин (м. Луцьк) та третю – Юрій Зимоглядов (м. Рівне). На цій же дистанції серед жінок першою стала Світлана Ільченко (м. Нетішин), другу сходинку посіла Наталія Бурковська (м. Київ) та третє місце у Валерії Алабердіної (м. Луцьк). На найкоротшій дистанції місця серед чоловіків розподілилися наступним чином: 1-ше місце у Романа Бурачинсього з м. Рівне, 2-ге у його земляка Павла Баса та 3-тє у Дениса Дубінка з м. Ковель. Серед представниць прекрасної статі у забігу на 5 км золото здобула Ольга Ковалевська (м. Вараш), срібло у Наталії Приймачук (м. Київ) та бронза в Дарії Шевчук (м. Рівне).

Перемогу у естафеті «3 по 10 км + 12 км» здобула команда «EnergoAtomRun», друге місце посіла команда «РАЕСteam» та третє – за рівненською командою «Казала мама, що я красівий».

Своїми враженнями від змагань поділився багаторазовий призер всеукраїнських змагань на напівмарафонську дистанцію (СК “Лучеськ” м. Луцьк) Сергій Оксенюк та його дружина – чемпіонка на ту ж дистанцію Оксана Оксенюк: «Ми вперше беремо участь у спортивних заходах Рівненської АЕС, проте серед спортсменів чули багато позитивних відгуків про високий рівень організації цих івентів. Сьогодні особисто переконались у цьому: цікава траса, підтримка волонтерів та мешканців, забезпечення усім необхідним. Це дійсно марафон європейського рівня».

Усі учасники забігу відзначили й активну волонтерську підтримку. Упродовж всієї дистанції маршруту, враховуючи залучені ділянки автомобільних доріг, велика кількість волонтерів забезпечувала безпечний рух бігунів, а також роботу пунктів харчування, освіження та гідратації. Волонтерську діяльність очолили профспілкові активісти РАЕС, діячі відокремленого підрозділу ГО «УкрЯТ» в Рівненській області, працівники спорткомплексу РАЕС, вихованці та персонал Вараського міського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю ім. Зоні Матвієнко, представники організації «Ольбери», а команда мотоциклістів під керівництвом Миколи Колесника забезпечувала безпеку на дорозі.

«Навіть погода сприяла проведенню першого марафону РАЕС. Приємно бачити велику кількість та географію учасників змагань, членів їхніх сімей. Ті зусилля, які доклали члени профспілки, Організації молоді та волонтери, не були марними. Без перебільшення скажу, що захід став справжнім святом, яке, безсумнівно, вдалося», – прокоментував голова ППО РАЕС Іван Мельник.

Усіх учасників, які перетнули лінію фінішу, нагороджено пам’ятними медалями, а переможці отримали грамоти, кубки, грошові сертифікати та цінні подарунки від партнерів і спонсорів події.

Учасник напівмарафонської дистанції забігу – генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин, який завжди підтримує спортивні ініціативи працівників підприємства, відзначив, що емоції, які отримуєш під час бігу та після фінішу – незабутні, на таких змаганнях випробовуєш себе на витривалість: «Важливою і необхідною була й підтримка волонтерів під час маршруту, проте розчарували брудні вулички міста та низька культура водіїв щодо надання пріоритету в русі спортсменам. Але, найголовніше, забіг вдався: чудова атмосфера, люди спілкуються, знайомляться. Приємно, що велика кількість учасників з інших міст, а це сприяє розвитку нашого міста та його популяризації».

RNPP Varash Marathon «Забіг під градирнями» 2021 об’єднав не лише окремих учасників, а і спортивні клуби. Це старт зі своєрідними традиціями, глибокою філософією, це справжнє свято спорту, щирих емоцій та позитиву. Кожен, хто, хоча б один раз, узяв участь в спортивних заходах, організованих Рівненською АЕС, не залишається байдужим.

Уже 12 червня чекаємо всіх охочих на п’ятий, особливий своєю трасою, веломарафон «100ВЕЛОwatt 2021». Як наголосив Павло Павлишин, не потрібно боятися чи мати супер навички або обладнання для подолання траси веломарафону, важливо просто не здаватися і впевнено йти до фінішу та отримувати задоволення від маршруту.

 

Віта Нишкалюк, кореспондент пресцентру РАЕС

Фото Надії Тимофєєнко

, переглядів: 723

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *