«Розумні» кришки можуть визначати свіжість молока

Збір коштів на потреби армії України
17.08.2015

«Розумні» кришки можуть визначати свіжість молока

Багато людей принюхуються і навіть пробують молоко на смак, щоб визначити, скисло воно чи ні. Але вчені з Каліфорнійського Університету в Берклі та Національного університету Цзяотун в Тайвані розробили новий унікальний метод визначення свіжості молока – «розумні» кришки.

Оснащені електричними схемами, що розпізнають зміни в бактеріях, «розумні» кришки можуть визначити, коли молоко або сік зіпсувалися, попереджаючи про це користувача.

Кришки мають вбудовану LC-резонансну схему для виявлення якості рідини всередині пляшки. Ця схема розпізнає електричні сигнали на певній частоті. Коли молоко псується, відбуваються зміни в складі бактерій, які змінюють так звану діелектричну постійну і резонансну частоту LC-схеми.

Щоб визначити свіжість молока або соку, користувач просто повинен повернути пляшку догори дном, щоб рідина стикнулася з кришкою. Датчики всередині схеми відсканують відбулися зміни в режимі реального часу і відправлять отримані дані в додаток на смартфоні. Даний метод може бути використаний покупцями, щоб перевірити пляшки з молоком або соком в супермаркетах, перш ніж купувати їх, кажуть розробники.

 

У Рівному збирають кришки на протези для воїнів [Відео]


 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Ще більше цікавого

12-річна школярка перевершила за рівнем інтелекту Ейнштейна

Як би виглядали принци з мультиків у реальності [Фото]

Тарифи на 3G від українських операторів [Інфографіка]

Які геніальні винаходи належать українцям 

Шестирічна дівчинка робить неймовірні трюки [+Відео]

 

переглядів: 1 108

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *