Що американський журналіст писав про Рівне?

Збір коштів на потреби армії України
20.03.2016

Що американський журналіст писав про Рівне?

фото: Вікіпедія 

У часи Першої світової війни Рівне відвідав відомий американський журналіст Джон Рід. Згодом він написав про нього у своїх спогадах.

У ті часи, випускник Гарвардського університету, Джон Рід працював у журналі “The Masses”. Саме редакція журналу направила Джона і художника Бардмена Робінсона у відрядження до  Східної Європи. За час цієї мандрівки Джон і Бардмен встигли побувати у РумуніЇ, Сербії,Болгарії, Російській імперії та інших країнах. Без пригод не обійшлось: Російська імперія прийняла подорожуючих за політичних шпигунів і їм дивом вдалось уникнути арешту. Рівне також лягло на шляху у журналістів.

Згодом, у 1916 році, у своїй кореспонденції “Війна у Східній Європі” Джон Рід писав про Рівне так:

«Я ніколи не забуду Рівне – єврейське місто у смузі осідлості. Воно було російським зі своєю безладною обширністю, широкими вулицями, наполовину вимощеними бруківкою, з вибоїнами на тротуарах, кривими дерев’яними будиночками, оздобленими різьбленою яскраво-зеленою обшивкою, і натовпами дрібного чиновництва в мундирах. Тут багато було візницьких прольоток на маленьких колесах, із важкою російською упряжжю, правили ними патлаті дегенерати у зношених вельветових свитках і потворної форми куполоподібних капелюхах. Але все інше було єврейське… Центральна шосейна вулиця була захаращена смердючими покидьками серед в`язких калюж, які розбризкувалися при кожному проїзді візків. Навкруги дзижчали хмари вгодованих мух. По обидва боки тіснилося багато маленьких магазинів, а їх вивіски, які впадали в очі, розмальовані зображенням речей, що продаються, утворили вниз і вверх на вулиці якийсь божевільний ряд… Дуже багато магазинів, дуже багато візників, перукарень, кравців».

З використанням матеріалів Українського центруДІЗНАЙТЕСЬ:

Майже 170 років рівняни п`ють пиво власного виробництва 

 Не вмієте спілкуватись з людьми? Вам допоможе соціоніка

Нобелівський лауреат Волині

Готуємось до сну правильно

Дубно-криваве поле бою

 

 

, , , , , , , , переглядів: 1 258

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *