Що таке Чорна п`ятниця?

Збір коштів на потреби армії України
27.11.2015

Що таке Чорна п`ятниця?А ви чули про Чорну п`ятницю? А про Кібер понеділок? Це головні свята для покупців у всьому світі, що в листопаді відкривають сезон шалених різдвяних розпродажів. Останніми роками вони дійшли і до нас. 

Що таке Чорна п`ятниця?

Взагалі Чорна п`ятниця зовсім не чорна. Швидше навпаки – це один з найяскравіших днів у році. Такі великі розпродажі й щоб відразу в усіх магазинах – буває тільки один день у цілому році. Для одних людей – це можливість нарешті придбати дорогу і давно омріяну річ. Для інших – це шанс заробити, купивши що-небудь на великій знижці й пізніше перепродати з прибутком на інтернет-аукціоні, наприклад eBay. Для третіх – це шанс набрати купу подарунків до Різдва і Нового Року для сім`ї та друзів. Ну а для більшості це просто хороша можливість заощадити чимало грошенят навіть на звичайних покупках. 

Трохи історії

Традиційно влаштовувати розпродажі в цей день почали ще в XIX столітті, а свою офіційну назву Чорна п`ятниця (англ. “Black Friday”) отримала набагато пізніше. З 1966 року поліцейський департамент міста Філадельфія став називати так день, наступний за Днем подяки (англ. “Thanksgiving Day”) через те, що на вулицях у цей день створювалися неймовірні пробки з пішохідних і автомобільних потоків.

 

 

Щорічно Чорна п`ятниця настає у четверту п`ятницю листопада. У 2015 році вона припадає на 27 листопада. 

Чорна п`ятниця у США

Для пересічних американців Чорна п`ятниця починається ще з вечора четверга. Багато магазинів відчиняють свої двері після Дня подяки рано-рано вранці. У зв`язку з цим багато американців просто не лягають спати, або лягають спати дуже рано, щоб о 2-3-й годині ночі ранку бути вже на ногах. Чергу починають займати мало не з опівночі, щоб встигнути роздобути речі на найбільших знижках. Зазвичай, о 6 ранку в магазині вже робити нічого: крім порожніх прилавків, покупців із забитими під зав`язку візками і черг до касирів від стіни до стіни ви нічого не побачите…

 

 


Чорна п`ятниця для нас

Покупці, що знаходяться за межами США, на жаль, не зможуть подарувати собі безсонну ніч заради вигідної покупки. Але “чорно-п`ятничні” знижки та розпродажі вже давно вийшли за межі магазинних прилавків і заполонили сайти величезної кількості інтернет-магазинів, які надають послуги з купівлі і доставки товарів зі США.

 


Кібер понеділок

Кібер понеділок (англ. “Cyber ​​Monday”) – це перший понеділок, наступний за Чорною п`ятницею. Якщо Чорна п`ятниця асоціюється в американців з покупками у звичайних роздрібних магазинах, то Кібер понеділок із самого свого початку передбачає активні покупки через інтернет.

Вперше цей термін з`явився під час святкових розпродажів у 2005 році. Роком раніше маркетологи помітили, що мільйони працюючих американців, які не встигли отямитись від п`ятничної розпродажної метушні, у понеділок повертаються за свої робочі місця з високошвидкісним інтернетом і продовжують купувати в інтернет-магазинах і на аукціонах зі своїх робочих місць. 

За матеріалами odinpost.com
 

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ще більше цікавих фактів

Манікюр для тих, хто ненавидить фарбувати нігті [Відео]

Незвичайні топ-моделі світу [Фото]

Чому поїздки в громадському транспорті корисні для здоров`я

З`явилась перша українська жуйка Бульба Гум [Фото]

9 незвичайних залізничних шляхів світу [Фото]

, , , , переглядів: 2 410

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *