Що таке котяче каліко?

Збір коштів на потреби армії України
12.03.2016

Що таке котяче каліко?


У науковій термінології існує таке поняття як каліко – 
 це вид забарвлення у кішок, в якому на білому хутрі переважають плями двох кольорів. Найчастіше зустрічається мікс чорних, білиз та рудих окрасок. У повсякденому житті про таких котів говорять “черепахове забарвлення”.

 Черепахове забарвлення зазвичай зустрічається  у кішок і передається по материнській лінії. Котиків з чергуванням білих, жовтих і чорних плям у природі практично не буває: якщо вони і народжуються, то є безплідними. 

Причиною такого явища є інактивація х-хромосоми — процес компенсації генів у ссвавців, який призводить до  активності лише однієї статевої х-хромосоми у самиць та самців. І хоча таке трапляється не илше у котів, але у часто і в морських свинок, саме коти є напопулярнішими носіями та черепахового забарвлення.

У багатьох культурах трьохколірні кішки є символом удачі. Фігурки з ними часто використовували як талісмани. Наприклад, у Японії є відомі на весь світ фігруик манеки-неко, що являють собою котика, який піднімає лапу до свого вуха. Таким чином це виглядає як привітання і запрошення у дім процвітання та щастя.

Читайте також:

У Рівному люди селились  ще до нашої ери

Стаємо здоровішими разом з льоном
Невмієте спілкуватись з людьми? Вам допоможе соціоніка

 


, , переглядів: 2 417

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *