Секрет жіночої привабливості розкрито. І це не те, про що ви подумали

Збір коштів на потреби армії України
24.10.2018

Секрет жіночої привабливості розкрито. І це не те, про що ви подумали

Нове дослідження не знайшло переконливих доказів того, що більш фізично привабливі молоді дорослі жінки мають більш високі рівні статевих гормонів естрадіолу і прогестерону. Дослідження, яке опублікували в журналі Psychoneuroendocrinology, є серйозним ударом по популярній теорії еволюційної психології.

“За останні кілька десятиліть була виконана величезна робота по спробі зрозуміти, чому люди знаходять певні типи облич або деякі форми тіла особливо привабливими”, – сказав автор дослідження Бенедикт Джонс (з Університету Глазго і Лабораторії досліджень осіб).

“Одна з впливових теорій полягає в тому, що привабливі жіночі обличчя і форми тіла є показниками їх рівня гормонів. Ідея полягає в тому, що жінки з певними гормональними профілями (відносно високі рівні естрадіолу та прогестерону) з меншою ймовірністю мають проблеми з зачаттям і тому стануть хорошими супутницями”, – зазначає він.

Результат пошуку зображень за запитом "привабливість жінки"

У дослідженні 249 жінок-студенток (середній вік 21 року) надали дослідникам зразки слини і стандартизовані фотографії обличчя. Зразки слини використовувалися для вимірювання рівня їх гормонів, в той час як окрема група людей оцінювала привабливість фотографій. Дослідники також виміряли співвідношення ширини талії і стегон жінок.

Але дослідники не змогли знайти докази того, що більш високі рівні естрадіолу і прогестерону пов’язані з більш високими показниками привабливості або зниженням співвідношення талії до стегон. Жінки з більш низьким співвідношенням талії та стегна, як правило, мали більш високий рівень прогестерону, але відносини були слабкими. Висновки дослідження кидають виклик “припущенням, що жіноча привабливість тісно пов’язана з їх рівнями гормонів”, – сказав Джонс.

, , , переглядів: 2 099

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *