Секретна книга повстанців знаходиться у Рівному

Збір коштів на потреби армії України
15.03.2016

Секретна книга повстанців знаходиться у Рівному

Зовсім недавно вся Україна і світ, у тому числі  й рівняни,святкували день народження Тараса Шевченка. В честь цієї події у Літературному музеї Уласа Самчука було  виставлено унікальну книгу – “Кобзар” 1914 року видання!

Історія потрапляння книги у музей Уласа Самчука схожа на кіно про мисливців на скарби. Передав “Кобзар “музею Євген Шморгун. Письменик же отримав його від Олександра Богуцького, який стверджував, що хоче передати цю раритетну книгу саме до музею Уласа Самчука. Сам Олександр, нажаль, невзмозі самостійно ходити через хворобу тому змушений був попросити пана Шморгуна про послугу. Далі більше. У пана Богуцького книга зберігалась аж з весни 1948 року. Тоді Олександру з рук в руки її передав повстанець на прізвисько “Мороз”( справжнє ім`я Борис Антонович Павлюк). Виявляється,що повстанська криївка біля села Зозів (Здолбунівський район) мала свою бібліотеку. У ній зберігалось декілька тисяч книг, в тому числі і  “Кобзар”. Завідуючим бібліотеки був ніхто інший як “Мороз”. Однак попередніх власників книги історія вже замовчує.

Сама книга є ще катеринославський виданням.  Це робить її ще більш особливою, адже таких примірників в Україні лишилось всього кілька. Цей “Кобзар” має приблизно 700 сторінок, тверду багряну палітурку, яка прикращена тисненим росилини орнаментом. На одній зі сторінок книги було вказано,що створена вона у видавництві Л.М.Ротенберга.

Цікаво,що кожен твір у книзі супроводжується датою написання  і датою першодруку. Також у катеринославському “Кобзарі” можна знайти багато оригінальних ілюстарцій з ініціалами “Б.С.”

Разом з якими книгами “Кобзар” переховувався у криївці невідомо. Однак сподіваємось,що скоро колекція Літературного музеюУласа Самчука поповниться новими цікавими екземплярами.

Джерело: офіційний сайт Рівненської ОДА.

 

Читайте також:

7 способів виспеснути зайву агресію

У Рівному селились ще до нашої ери

Слідуйте за Сонцем

 

, , , , , , , , , , , переглядів: 1 038

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *