Що робити, коли ви потрапили в ДТП у таксі: алгоритм дій

Збір коштів на потреби армії України
19.08.2019

Що робити, коли ви потрапили в ДТП у таксі: алгоритм дій

Понад 90% українських таксистів не мають ліцензії. Це не просто цифра, це свідчення того, що отримати компенсацію в разі ДТП буде непросто.

Основною перешкодою є те, що більшість таксистів не мають відповідної ліцензії, а отже, і страхування пасажирів не забезпечується належним чином, пише segodnya.ua. Крім того, служби таксі не є таксомоторними компаніями, а лише посередниками між водієм і пасажиром. Це дуже ускладнює отримання відшкодування за завдані збитки, як під час отримання послуги з перевезення. Проте цілком реально компенсувати не лише школу заподіяну життю й здоров’ю, а й моральну.

Отже, алгоритм дій пасажира у випадку ДТП:

  • Дізнатися серію і номер страхового поліса водія таксі й визначити, в якій страховій компанії застрахована його відповідальність;
  • Звернутися до страхової компанії, у якій застрахована цивільно-правова відповідальність таксиста, з відповідною заявою за страховими відшкодуваннями;
  • Надати до страхової компанії копії відповідних чеків і квитанцій, що підтверджують витрати, пов’язані з лікуванням після ДТП. Крім того, пасажир має право на відшкодування моральної шкоди, яке становить 5% страхової виплати за шкоду, заподіяну здоров’ю.

Якщо цивільно-правова відповідальність таксиста не застрахована, Закон України “Про ОСЦПВ” передбачає відшкодування за рахунок коштів фонду захисту потерпілих МТСБУ (пункт а) пункту 41.1 вищевказаного Закону). МТСБУ відшкодовує шкоду на умовах зазначених у законі, якщо звернутися до нього за страховим відшкодуванням і також надати копії відповідних чеків і квитанцій, що підтверджують витрати, пов’язані з лікуванням.

Відповідно до частини 2 статті 1188 Цивільного кодексу України: “в разі заподіяння шкоди внаслідок взаємодії джерел підвищеної небезпеки іншим особам, особи, які спільно завдали шкоди, зобов’язані її відшкодувати незалежно від їхньої вини. Це означає, що саме водій транспортного засобу і повинен відшкодовувати всі збитки”.

Статтею 1167 Цивільного кодексу України передбачені окремі підстави відшкодування моральної шкоди, які дозволяють здійснювати таке відшкодування незалежно від вини особи, яка її завдала, серед яких – і випадок відшкодування моральної шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я внаслідок дії джерела підвищеної небезпеки. Пасажиру, якому завдано шкоду в результаті ДТП, необхідно подавати позов до обох водіїв, які є учасниками ДТП.

Виявляється у законодавстві України передбачено багато цікавих нюансів щодо ДТП. Інша справа, що для отримання компенсації потрібно багато терпіння і хороший адвокат. Пам’ятайте, хто володіє інформацією, той володіє ситуацією.

, , переглядів: 1 247

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *