Що робити, якщо перегодували рослини на городі

Збір коштів на потреби армії України
11.06.2022

Що робити, якщо перегодували рослини на городі

Надлишок добрив може бути також шкідливим для рослин, ніж їх недостатність і негативно впливає на врожай.

Рослинам на городі та в саду необхідні добрива. За рахунок підживлення ґрунт насичується поживними речовинами, а рослини добре розвиваються і плодоносять.

Але часто у прагненні наситити ділянку корисними елементами дачники можуть перестаратися і внести добрив більше, ніж потрібно. В результаті рослини страждають від надлишку мінералів та органіки не менше, ніж від їх браку. І це б’є по врожайності.

Чим шкідливе перегодування і як можна виправити ситуацію, дізнайтесь у нашій статті.

Перегодовування добривами: небезпека і що робити

Якщо городні культури добре ростуть і цвітуть, а зав’язь на них не з’являється, то в результаті така рослина може просто піти в бадилля, так і не давши плодів. Це результат того, що навесні чи восени було внесено дуже багато азотистих добрив.

Щоб культури добре росли і нормально зав’язувались, достатньо додати в поливну воду аміачну селітру або сечовину із розрахунку 1 сірникова коробка на відро води. А потім розподілити цей розчин на 8-10 рослин.

Щоб збалансувати живлення рослин, можна внести суперфосфат із розрахунку 30-60 г на 1 м квадратний площі. Його потрібно заздалегідь замочити у воді на кілька годин, щоб засіб почав швидше діяти. Потім постійно помішуючи, рівномірно розподіліть суспензію під рослинами.

Виправити надлишок азоту у підживленні помідорів, перцю або суниці, можна, вмішавши у ґрунт свіжу тирсу або солому із розрахунку 3-5 кг на 10 м квадратних. Грунтові мікроби розкладатимуть клітковину, що міститься в тирсі, а для цього їм саме знадобиться багато азоту.

Якщо рослини отримали занадто багато добрив, їхні тканини стають ніжнішими, і вони більш схильні до впливу хвороб. Важливо періодично обробляти культури препаратами проти грибкових хвороб – приблизно один раз на 10 днів. А за 20-30 днів до дозрівання врожаю припиніть обробку.

Надлишок у підживленні попелу, марганцівки та інших мікроелементів також може бути шкідливим. Щоб виправити ситуацію, доведеться частіше поливати город, щоб вимити надлишки з верхніх шарів ґрунту.

Джерело: https://lifestyle.segodnya.ua/

 

переглядів: 526

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *