Смартквартира: що це таке? переваги та недоліки сучасного модного помешкання

Збір коштів на потреби армії України
08.04.2021

Смартквартира – новий сучасний вид комфортно спланованого житла, який останніми роками користується високим попитом.

Що таке смартквартира? Чи зручна вона для проживання? Кому підходить таке планування? Які є недоліки та переваги?

 

Смарт-квартира – це оптимально продумане планування квартири, в якій при невеликій площі розташовуються все необхідне обладнання. В смарт-квартирі ви не побачите коридорів – їх зовсім немає. А кожен квадратний метр тут використовується з максимальною користю.

Основні зручності – ванна кімната, кухонна зона, житловий простір і спальне місце – упаковані в мінімальну площу з використанням багатофункціональних або гнучких меблів і сховищ, таких як пересувні кухонні острови й дивани, що перетворюються на ліжко Мерфі.

Подібне компактне житло підійде для молодих людей, які працюють та будують кар’єру у мегаполісі, але поки не мають достатньо коштів. Винаймають такі квартири переважно ті, хто приїхав з невеликих населених пунктів, і не готовий платити велику оренду, а також люди старшого віку, які хочуть зменшити витрати. Купують смартквартири переважно молоді пари та сім’ї або самотні люди. Це є непоганим варіантом для тих, хто шукає тимчасове житло.

 

Є безліч можливих конфігурацій і планувань будинків із мікроквартирами. Деякі будівлі розділені на повністю автономні та незалежні одне від одного приміщення. Інші побудовані як блоки – з чотирма або п’ятьма окремими спальнями, але спільними кухнями та ванними кімнатами.

Смарт-квартира. Плюсы и минусы | PriceMedia

В обох випадках у такого житла є загальні характеристики:

 • Високі стелі – фактор, який візуально збільшує приміщення.
 • Великі вікна також дозволяють створити ілюзію вільного та більшого простору.
 • Місця загального користування. Доволі часто у багатоквартирних будинках є зручності, які сприяють вибору смартквартири. Зокрема, йдеться про фітнес-центри, пральні, складські приміщення, де можна зберігати власні габаритні речі.
 • Компактні меблі. У смартжитлі актуальними є продумані предмети меблів. Наприклад, ліжко-трансформер.

Якщо ви маєте сумніви, чи підійде вам смартквартира, варто ще до купівлі зважити усі плюси та мінуси.

Переваги та недоліки смартквартир

Плюси для покупців та мешканців:

 • низька загальна вартість;
 • нижчі комунальні витрати;
 • легше утримувати в чистоті;
 • менші затрати на ремонт та декор;
 • додаткові переваги (басейни, пральні, фітнес-центри, ігрові кімнати та ін.).

Плюси для покупців-інвесторів:

 • нижча ринкова ціна;
 • швидке зростання вартості через загальне підвищення цін на квартири у центрах мегаполісів;
 • високі надбавки до ставки оренди (якщо порівнювати зі звичайними квартирами);
 • велика житлова площа у співвідношенні щодо загальної;
 • привабливість для орендарів своєю доступністю.

Недоліки смартквартири:

 • середня ціна за квадратний метр вища, якщо порівнювати зі звичайними квартирами;
 • якщо нерухомість у нежитловому фонді – плата за ЖКП буде вищою;
 • не є гарним варіантом для сімей із дітьми та людей похилого віку.

Вибираючи мікроквартиру, варто уважно вивчати не тільки відповідні варіанти, але й історію девелопера, який пропонує ці варіанти, – високий ризик планувальних помилок під час створення компактного житла, можливе завищення ціни за квадратний метр та інші підводні камені.

 

Інвестиція у мікроквартиру

На сьогоднішній день придбання смартквартири є гарним вкладенням коштів, не дивлячись на високу ціну квадратного метру у порівнянні зі звичайними квартирами. Це пов’язано з ростом попиту як серед покупців, так і серед орендарів, які шукають вигідні пропозиції. Крім того, суттєвим плюсом є вдале розташування будинків, оздоблення “під ключ” та можливість користуватися спортзалом, пральнею і т.д.

Додатковою перевагою також є можливість утримання ПДВ під час купівлі мікроквартири. Повне відшкодування ПДВ разом із відносно невисокою купівельною вартістю приміщення дає змогу повернути вкладений капітал у відносно короткі терміни. У цьому виді інвестицій девелопери пропонують покупцям можливість укладення договору з можливістю адміністративного управління нерухомістю, де компанія відповідає за обслуговування житла. Основною перевагою такого рішення є гарантія прибутку та відсутність операційної участі з боку інвестора, який виступає як власник нерухомості.

Однак варто пам’ятати, що найголовнішим фактором, який визначає прибутковість такої інвестиції, є розташування об’єкту нерухомості.

переглядів: 544

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *