Рідкий фарш

Якщо у господині вийшов рідкий фарш, по-старинці в нього додають хлібний м’якуш, борошно або навіть крохмаль. В принципі, це рішення правильне, проте далі йде формування котлет й одразу ж обсмажування. Це не правильно. Якщо в занадто рідкий фарш ви додаєте хліб, додайте ту кількість, яка вказана в оригінальному рецепті. І дайте фаршу постояти пару годин в холодильнику. Тоді хліб або борошно вберуть в себе зайві м’ясні соки і все буде добре.

Антипригарне покриття

Смажити котлети на такому покритті — моветон. Все тому, що воно не дає днищу сковороди набрати достатню температуру. Антипригарне покриття добре використовувати для приготування яєчні або млинців. Швидко, чітко. У випадку з котлетами найкраще використовувати товсту чавунну або навіть алюмінієву сковороду.

Відбивання фаршу

Деякі кулінари грішать цією справою. І це не те, що зіпсує смак котлет, але просто відбере у вас час і сили. Відбивати фарш перед готуванням можна і потрібно, якщо готуєш люля-кебаб. Але там принцип готування зовсім інший і повітря в м’ясі бути не повинно. Фарш для котлет відмінно себе почуває, навіть перебуваючи деякий час в холодильнику: там зайве повітря швидко з нього і вийде.

Переповнена сковорода

Якщо часу мало, а фаршу і гостей багато, деякі починають просто панікувати і поспішати. Беруть глибоку сковороду і пхають в неї стільки котлет, скільки в неї може максимально вміститися. Це неправильно відразу з двох причин. По-перше, в глибокій сковороді волога не покидає поверхню і котлети тушкуються. А по-друге, через те, що вони торкаються і діляться рідиною, тушкування тільки посилюється.

Тепла сковорода

Навіть використовуючи сковороду з потрібного матеріалу і потрібної форми, деякі господарі примудряються напартачити з температурою. Сковорода повинна бути розпечена по максимуму. Адже коли котлети потрапляють на її поверхню, температура істотно падає, так-так, почитайте підручник з фізики! Тому і вогонь повинен бути сильним, щоб і скоринка у котлет утворилася і серединка залишалася соковитою.

Довге готування

Якраз в продовженні минулої помилки ми хочемо звернути увагу на занадто довге обсмажування котлет. Це робить їх гумовими, повними олії і вони будуть розсипатися на вилці. Зовсім не радують такі котлети. Стандартний час смаження котлет величиною, як дитяча долоня з двох сторін: по 2 хвилини з кожного боку і 4 хвилини під кришкою. Все. Є ще варіант доведення в духовці, але там часу знадобиться ще менше.

Оливкова олія

Звичайна оливкова олія смажиться дуже погано. Вона димить, гірчить, піниться. Коротше кажучи не підходить. Є спеціальні сорти, з якими смаження пройде більш комфортно, але за ними потрібно йти в спеціалізовані магазини. Звичайна рослинна підійде набагато краще. Деякі беруть 50/50 рослинної олії і вершкового масла. Ми своєю чергою наполягаємо на рафінованій соняшниковій олії.

Готування в соусі

Готувати котлети в соусі вже саме по собі не смаження, а тушкування. І соус — це ніяка не помилка. Це смачно. Але, як завжди, є одне “але”. Якщо ви обсмажуєте котлети, а потім виливаєте зверху соус і тушкуєте страву близько 4 хвилин, ви отримаєте відмінний результат соковитих котлет. Але якщо ви тримаєте бідне м’ясо в соусі хвилин 10-15, то немає вам прощення. М’ясні волокна за цей час стиснуться і віддадуть весь сік. І якщо в першому варіанті ви отримаєте соковиті м’ясні кульки і соус, то другий варіант обіцяє вам сухі котлети, які без цього соусу можуть просто застрягти в горлі грудкою.

Аль Денте

Не повністю готові котлети можна робити тільки з яловичого або телячого фаршу. Таке м’ясо, якщо воно якісне, можна їсти хоч сирим (тартар). Інші ж курятина, свинина і так далі, мають бути повністю просмаженими. Дістаньте котлету і перевірте зріз: він зобов’язаний бути білим. Ніякого червоного або рожевого кольору. Після перевірки знову помістіть її в сковороду доходити, мало що.

Постійне перевертання

Буває таке (особливо, коли готуєте голодними), що прямо хочеться брати участь в процесі приготування свого «шедевра». Дивишся на нього хвилину, перевертаєш, потім ще хвилину, знову перевертаєш… це, звичайно ж, неправильно. Не сформується скоринка, соки витечуть назовні, м’ясо перетвориться в гуму, а ви будете гадати «що ж сталося, я з них очей не спускав»! Залиште котлети в спокої на ті пару хвилин, поки їх дійсно буде потрібно перевернути. Тож вам випаде шанс нарешті смачно пообідати.

Дотримуючись таких простих і, здавалося б, очевидних порад, ви приготуєте найсмачніші котлетки, ми вам гарантуємо. Приємного апетиту!