SpaceX відправила у космос 700 супутників

Збір коштів на потреби армії України
06.09.2020

SpaceX відправила у космос 700 супутників

Компанія SpaceX у дванадцятий раз відправила у космос 60 міні-супутників Starlink, які мають створити глобальну мережу та роздавати інтернет по всій планеті. Загалом на орбіті вже 715 таких супутників, ще потрібно понад 11 тисяч.

Про це повідомляє Громадське з посиланням на SpaceX. Запуск відбувся 3 вересня з бази військово-повітряних сил США на півночі мису Канаверал у штаті Флорида. Після старту за декілька хвилин ступінь Falcon 9 приземлилася на платформу Of Course I Still Love You в Атлантичному океані.

Супутники Starlink розгорнулися на орбіті приблизно через 15 хвилин після вильоту. У компанії також коротко розповіли про результати тестування супутникового інтернету. Там кажуть, що супутники показали наднизьку затримку і швидкість завантаження понад 100 Мбіт/с.

«Це досить швидко, щоб одночасно передавати декілька фільмів HD», — пояснюють у SpaceX.

Низка світових інноваційних гігантів (Samsung, Amazon, Boeing тощо) розглядають можливість глобального покриття планети супутниковим інтернетом. Однак поки найбільшого прогресу досягнув саме проєкт Starlink від компанії SpaceX Ілона Маска.

Компанія виводить на земну орбіту міні-супутники, які у підсумку повинні покрити інтернетом усю територію планети. Загалом SpaceX планує у першій фазі вивести на орбіту 12 тисяч таких міні-супутників. Згодом їх кількість хочуть збільшити до 42 тисяч.

Почати надавати послуги з доступу до інтернету SpaceX планувала у 2020 році в США та Канаді, а у 2021-му — в решті світу. Витрати на проєкт компанія оцінює в 10 мільярдів доларів.

, , , переглядів: 877

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *