Спати в одному ліжку – корисно

Збір коштів на потреби армії України
22.05.2021

Одружені люди відчувають більш тривалу фазу глибокого сну, відому як сон зі швидким рухом очей, що допомагає формувати спогади і регулювати емоції. Як це працює?

Автори дослідження спиралися на дані, отримані в ході дослідження Sleep Heart Health Study, метою якого було виявлення зв’язку між порушеннями сну і серцево-судинними захворюваннями, інсультом та іншими причинами смерті, пише dreams.

У первісну вибірку увійшли дані близько 5800 осіб. Надалі автори нового дослідження вивчили дві підгрупи людей по 69 осіб. До першої групи увійшли одружені люди, в другу – ті, хто ніколи не був одружений. Як показало дослідження, ті, хто спали в одному ліжку довше були у фазі сну зі швидким рухом очей в порівнянні з людьми, що спали в різних ліжках. Різниця склала близько 10%.

Автори запропонували кілька пояснень отриманих результатів. Можливо, на більш тривалий REM-сон впливає тепло, що виходить від тіла партнера. Це допомагає створити більш комфортні умови і забезпечити більш стабільний сон. Крім цього, присутність партнера може забезпечувати почуття безпеки протягом ночі, що також може допомогти в регулюванні сну.

переглядів: 741

Один коментар
  1. У Китаї провели дослідження, до якого залучили півмільйона людей. Його результати свідчать, що вживання одного яйця щодня може скоротити ризик захворювань серця та інсультів. Експерти наголошують: щоб яйця були корисними, вони мають стати невід ємною складовою здорового способу життя.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *