Святий Патрік – найяскравіший символ Ірландії

Збір коштів на потреби армії України
17.03.2016

Святий Патрік – найяскравіший символ Ірландії

Вважається, що саме святий Патрік є християнським просвітителем язичницької Ірландії. 17 березня 461 року святий пішов  з життя, і тому саме цей день обрано для вшанування його пам`яті.

Окрім Ірландії день святого Патріка відзначають у Мексиці,Нігерїі, острові Монсеррат, а також канадських провінціях Ньюфаундленд і Лабрадор. На цих територіях живе багато ірландськи емігрантів.  Однак піар-технології і глобалізації зробили святого Патріка всесвітньо відомим символом Ірландії.

 У свідомості багатьох людей  день святого Патріка пов`язаний з декількома речами: пиво, леприкони та лист конюшини. Незважаючи на те,що день Патірка припадає на піст, ірландці після святкового обіду розважались як могли: ходили в театри, танцювали народні танці, пили віскі(а згодом й пиво) і розповідали веселі історії.

Щодо леприконів –  то це найяскрнавіші персонажі ірландської міфології.Являють собою маленьких,одягених у зелене чоловічків, які завжди мають при собі золото. У день святого Патріка фігурки цих чоловічків ставлять вдома. Виробники листівок також радіють:  вони також можуть стати багатими як леприкони, завдяки їх зображенням.

Трилистник символізує знак Трійці. Ірланді вірять,що саме так святий Патрік пояснював її уособлення.

У багатьох містах і столицях світу у цей день відбуваються тематичні заходи: паби прикращають у ірландський стиль, проводять ірландські вечірки, одягають зелений колір та просто веселяться. 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Дубно-криваве поле бою

Майже 170 років рівняни п`ють пиво власного виробництва 

Борис Тен: 31 рік “Іліади” та “Одіссеї”

 

, , , , , , , , , , переглядів: 856

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *