Такого про себе ви точно не знали: топ-9 незвичайних фактів про людське тіло

Збір коштів на потреби армії України
14.12.2016

Такого про себе ви точно не знали: топ-9 незвичайних фактів про людське тіло

Людське тіло – це неймовірна, чітка та ідеальна «машина», що працює безперебійно, кожен день, протягом багатьох років. Вчені все ще не перестають дивуватися новим відкриттям, хімічним реакціям, що відбуваються в людському тілі. Але все ж, існує ряд незвичайних фактів, про які багато хто з нас навіть не здогадується.

Тож пропонуємо вашій увазі дев’ять цікавих фактів про людське тіло:

Самий верхній шар епідермісу – це, як правило, мертві клітини шкіри, які ми благополучно з вами видаляємо за допомогою мочалок і фланелевих спонжиків. За весь свій життєвий цикл, людина «втрачає» до 20 кілограмів шкіри. Цікаво також, що більшість пилу в нашій квартирі за своїм складом – це наші мертві клітини шкіри.

Читайте також: Як виспатися за 5 годин: корисні поради

Також незвичайним є факт, що наше тіло вранці вище ніж увечері. Пояснюється це тим, що в міжхребцевих дисках нашого хребта є рідина. За ніч вона відновлюється, а протягом дня хребет перевантажується, і рідина витікає. Так що вранці ми зазвичай вищі, принаймні на 1/1,5 см.

Існує ще одна причина, що підтверджує необхідність в правильному харчуванні та активному способі життя. Так, якщо набираємо у вазі на 0,5 кілограма, наш організм починає створювати близько 15 км кровоносних судин. Стало бути і серце починає пристосовуватися до нового витка крові, і прискорює свою роботу ще більше. Тому, не перевантажуйте і без того, настільки сильний орган як серце, бережіть його, і будьте здорові!

Читайте також: Як «воскреснути» після першого січня: про похмілля та ліки від нього

Організму необхідна вода, і це знають всі! Але не всі дотримуються правила «2-х літрів». Але ж, якщо ваш організм втратить вологу в розмірі до 7% від ваги тіла, це може привести до напівнепритомності. Якщо ж організм втрачає до 10% вологи, це загрожує такими наслідками, як галюцинації, а ще порушується ковтальний рефлекс. А втрата 12% рідини може привести до зупинки серця.

Ще одним незвичайним фактом людського тіла є те, що найсильнішим м`язом є язик. Також, саме м`язова тканина швидше і ефективніше за все спалює калорії. Тому, чим більше в вашому організмі м`язів, тим швидше спалюються калорії, і відповідно менше жиру.

Читайте також: Як рівнянам відрізнити грип, застуду та ГРВІ? (ІНФОГРАФІКА)

На перший погляд, тіло людини здається крихким і не пристосованим. Але як виявилося, якщо тіло залишити без половини всіх внутрішніх органів, воно може вижити. Наприклад, якщо видалити шлунок, одну нирку, одну легеню, геніталії, до 80% кишечника і печінки, а також прибрати селезінку, організм зможе продовжити функціонувати.

У дитини з`являються відбитки пальців у віці трьох місяців. Цікаво ще й те, що крім людини, відбитки пальців є ще і у коал.

Якщо говорити про середні показники, то людина спить 20 років з 60-ти.

Шкіра – це найбільший орган людського тіла, який може досягати до двох квадратних метрів.

За матеріалами – liza.ua.
Фото – nv.ua, Svit24.net, 1tulatv.ru, fitfixed.com

, , , переглядів: 834

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *