Такого ви точно не знали: Топ-10 цікавих фактів про сон

Збір коштів на потреби армії України
21.01.2017

Такого ви точно не знали: Топ-10 цікавих фактів про сон

Сон – невід`ємна частина нашого життя. Але чи добре ми знаємо, що відбувається з нами під час сну?

1. Ми проводимо уві сні третину нашого життя (близько 25 років). І це абсолютно не марна трата часу. Коли ми спимо, наш мозок перезавантажується, тіло відпочиває, клітини відновлюються, а організм виробляє важливі гормони.

2. Якщо 12 ночей поспіль спати по шість або менше годин, стан організму буде таким же, як при сп`янінні. У людини з`явиться нерозбірлива мова, порушення рівноваги і погіршиться пам`ять.

Читайте також: 10 причин, чому потрібно займатися сексом вранці

3. Перший механічний будильник побачив світ в 1787 році завдяки американському винахіднику Леві Хатчинса. Але у нього був один суттєвий мінус: його можна було завести тільки на 4-ту ранку.

4. Сліпі люди теж бачать сни. Люди, які народилися незрячими, бачать сни не в картинках або кольорах, а в звуках, запахах і тактильні відчуття. При цьому датські вчені довели, що сліпим частіше сняться кошмари, ніж іншим людям.

5. Для гарного самопочуття людині необхідно щодня спати по 7-8 годин. Але генії цим правилом нехтують. Леонардо да Вінчі, наприклад, використовував метод поліфазного сну: відпочивав кожні 4 години по 15 хвилин. Нікола Тесла спав 2 години в добу, а Ейнштейн відпочивав всього по 4 години на день.

Читайте також: 20 цікавих фактів про користь бананів

6. В історії зафіксований випадок, коли людина не спала цілих 40 років. Це був угорський солдат Поль Керн, який отримав поранення в голову під час Першої світової війни. Незважаючи на те, що чоловік зовсім перестав спати, фізично він відчував себе абсолютно нормально.

7. Близько 12% зрячих людей бачать тільки чорно-білі сни. Хоча зовсім недавно цей показник становив 85%. Нашу картинку під час сну «прикрасило» кольорове телебачення. До його винаходу тільки 15% людей могли насолоджуватися кольоровими снами.

8. Дехто стверджує, що не бачить снів. Але це не правда. За ніч нам сниться від 2 до 7 снів. Просто 90% з них ми забуваємо.

Читайте також: Зв`язок між кофеїном і сексом: вчені заявили, що кава діє подібно до віагри

9. Тваринам теж сняться сни.

10. Здригання під час засинання називаються гіпнотичними ривками. Вони абсолютно нешкідливі для організму.

За матеріалами vokrugsveta.ua.

 

, , , переглядів: 1 557

Один коментар
  1. цікава та хороша інформація.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *